گمرک بازارچه مرزی سومار در صادرات خروجی به کشور عراق رتبه نخست را کسب کرد

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: گمرک بازارچه مرزی سومار در صادرات خروجی به کشور عراق رتبه نخست را در بین گمرکات استان کرمانشاه به خود اختصاص داد.

به نقل از خبرگزاری فارس، خلیل حیدری اظهار داشت: طی هفت ماهه سال ‌جاری یک‌میلیاردو ۹ میلیون و ۷۳۸ هزار و ۷۶۰ ‌دلار کالا به وزن ۲ میلیون و ۵۱۵ هزار و ۹۳۴ تن از طریق مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش رشد ۲ درصدی داشته است‌.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: از مجموع یک‌میلیارد و ۹ میلیون و ۷۳۸‌ هزار و ۷۶۰ ‌دلار کالا در هفت ماهه سال‌جاری،‌ ۴۰۰ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۸۱۵‌ دلار آن با وزن ۵۱۹ هزار و ۶۲۹ تن از طریق گمرک بازارچه مرزی سومار به خارج از کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش ۱۹۴ درصد و از لحاظ وزنی ۱۴۷ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: گمرک بازارچه مرزی سومار در صادرات خروجی به کشور عراق رتبه نخست را در بین گمرکات استان کرمانشاه طی هفت ماهه سال‌جاری به‌ خود اختصاص داده است‌.

حیدری افزود: در این مدت صادرات خروجی از گمرک پرویزخان ۳۹۲ میلیون و ۲۵۲ هزار و ۱۲۹ دلار به وزن یک‌میلیون و ۷۷ هزار و ۴۵۱ تن بوده که از این لحاظ در جایگاه دوم در بین گمرکات استان قرار دارد.

این مسؤول بیان کرد: صادرات خروجی از گمرک بازارچه مرزی شیخ‌صله نیز ۱۳۶ ‌میلیون و ۸۳ هزار و ۷۰۲ دلار کالا به وزن ۴۷۴ هزار و ۳۵۵ تن بوده که این میزان نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش‌ ۶۲‌ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: طی هفت ماهه سال‌جاری میزان صادرات خروجی از گمرک خسروی ۵۱ میلیون و ۹۲۲ هزار و ۱۶۵ دلار به وزن ۲۲۲ هزار و ۸۹۶ تن بوده است.

حیدری ادامه داد: گمرک بازارچه مرزی شوشمی در مدت مذکور با صادرات خروجی ۲۸ میلیون و ۸۷۷ هزار و ۹۰۷ دلار کالا به وزن ۲۲۳ هزار و ۱۷۲ ‌تن به خارج از کشور‌، از لحاظ ارزش ۱۱۶ ‌درصد و از حیث وزن نیز ۵۷ درصد افزایش داشته است‌.

مدیرکل گمرکات کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را کاشی و سرامیک‌، لوازم خانه‌داری و پاکیزگی‌، کولرهای آبی، ظروف ملامین‌، جوال و کیسه برای بسته‌بندی کالا از نوارپلی‌اتیلن‌، کیسه نایلونی‌، سیمان‌، عنوان کرد.

 

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed