دعوت رسمی بحرین از وزیر خارجه عراق برای سفر به «منامه»

در راستای تلاش کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای بهبود روابط خود با بغداد، بحرین به صورت رسمی از «ابراهیم جعفری» دعوت کرد تا به منامه سفر کند.

خبرگزاری مهر به نقل از «اسپوتنیک» نوشت: بحرین به صورت رسمی از «ابراهیم جعفری» وزیر خارجه عراق دعوت کرده تا به منامه سفر کند.

وزارت خارجه عراق اعلام کرد که سفیر بحرین در بغداد پیام «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه این کشور را به ابراهیم جعفری تحویل داده که ضمن دعوت رسمی از او برای سفر به بحرین، بر لزوم فعال سازی هرچه سریعتر کمیته مشترکی میان دو کشور تأکید کرده است.

بر اساس این بیانیه وزیر خارجه عراق هم اعلام کرده که سیاست خارجه بغداد بر برقراری بهترین رابطه با کشورهای عربی تأکید دارد.

در حالی که روابط منامه با بغداد در دوران «نوری المالکی» نخست وزیر پیشین عراق در بهترین وضعیت خود نبوده، حالا بعد از رویکرد ریاض نسبت به عراق و تلاش این کشور برای ایجاد پایگاهی برای خود در عراق، مسئولان بحرینی هم به سوی بهبود و تقویت روابط خود با بغداد گام بر می دارند.

در همین راستا در ۱۳ آگوست گذشته وزیر خارجه بحرین در سفری از پیش تعیین نشده راهی بغداد شده بود و با «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق و «فواد معصوم» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرده بود.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed