یک میلیارد و 262میلیون دلار کالا از گمرکات کرمانشاه صادر شد

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از صادرات یک میلیارد و ۲۶۲ میلیون و ۶۱۹ هزارو ۶۰۸ دلار کالا به وزن ۲میلیون و ۸۹۲هزار و ۸۷۶ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان درهشت ماه امسال خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش رشد یک درصدی داشته است.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، خلیل حیدری افزود: از این میزان ۵۹۵ میلیون و ۳۳ هزار و ۳۱ دلار با وزن یک میلیون و ۶۹۰ هزار و ۷۴۳ تن در گمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه اظهار و صادر شده است.
وی ادامه داد: سایر گمرکات نیز در این مدت ۶۶۷ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۵۷۷ دلار کالا را با وزن یک میلیون و ۲۰۲ هزار و ۱۳۲ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۱۱ درصد و از حیث ارزش نیز سه درصد افزایش داشته است.
مدیرکل گمرکات کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را کاشی و سرامیک، لوازم خانه داری و پاکیزگی، کولرهای آبی، انواع ظروف پلاستیکی و ملامین، سیب زمینی محفوظ شده به جز در سرکه یا جوهرسرکه یخ نزده، جوال و کیسه برای بسته بندی کالا از نوارپلی اتیلن یا پلی پروپیلن ذکر کرد.
وی همچنین رول نایلون، سیمان، پودر یا مایع لباسشوئی، گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، رخام پولیش داده شده، پروفیل بامقطع از آهن یا فولاد گرم نورد شده و رب گوجه فرنگی عنوان کرد و افزود: بیشتر این کالاها به کشور عراق صادر می شود.
حیدری اظهار کرد: در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۳۸ کشور صادرات قطعی انجام شده است.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed