225 هزار تن کالای استاندارد از مرز مهران به عراق صادر شد

مدیرکل استاندارد ایلام از افزایش صادرات کالاهای استاندارد در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در این مدت نزدیک به ۲۲۵ هزار تن کالای استاندارد از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهناز همتی افزود: صادرات این میزان کالای استاندارد پس از بازرسی ها، نظارت و کنترل های مستمر ۲ هزار و ۷۰۰ پرونده صادراتی و وارداتی توسط کارشناسان استاندارد از طریق مرز مهران به کشور عراق صادر شده است.
به گفته وی سنگ های ساختمانی، موزائیک ، آجر، مواد لبنی و مواد شیمیایی (کربنات کلسیم) عمده کالاهای صادر شده تحت نظارت و کنترل کیفی این اداره کل بوده است.
مدیرکل استاندارد ایلام اظهار کرد: در این مدت تعداد ۳۳۵ مورد آزمون تعیین ماهیت نیز انجام شد که بیشترین کالای آزمون شده مربوط به سنگ های ساختمانی، کربنات کلسیم و سنگ آهن بوده است.
مدیرکل استاندارد ایلام تاکید کرد: ۱۷۰ مورد نمونه برداری از واحدهای تولیدی، ۱۵۷ مورد نمونه برداری از بازار، صدور ۱۴ مورد صدور پروانه علامت استاندارد و بیش از سه هزار مورد بازرسی از مراکز عرضه از جمله اقدام های انجام شده این اداره کل در طول سال جاری بوده است.
به گزارش ایرنا، سال گذشته بیش از ۹۰ هزار تن کالای استاندارد از مرز بین‌المللی مهران به کشور عراق صادر شد.
مرز بین المللی مهران در ۹۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام مهمترین کانون تردد زائر به عتبات عالیات و از مبادی مهم صادرات کالاهای غیر نفتی کشور به عراق است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed