عراق ظرفیت سرمایه گذاری ۵ میلیارد دلاری در صنعت اب وبرق دارد

قائم‌ مقام بین‌الملل وزیر نیرو گفت: حداقل ۵ میلیارد دلار ظرفیت سرمایه‌گذاری جدید در صنایع آب و برق عراق وجود دارد.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علیرضا دائمی در نشست با فعالان بخش خصوصی افزود: هم اکنون شر کت های ایرانی حدود سه میلیارد دلار طرحهای آب و برق در عراق در حال اجرا دارند که براساس بررسی‌های انجام شده ظرفیت حداقل پنج میلیارد دلار دیگر برای سرمایه گذاری در این صنعت در عراق برای شرکت‌های ایرانی وجود دارد.
وی افزود: عراق پس از داعش فرصت بسیار مغتنمی برای شرکت‌های ایرانی فعال در صنعت آب و برق است که بتوانند از آن استفاده کرده و در این کشور همسایه بازار خوبی برای خود دست و پا کنند.
دائمی افزود: برخی از مشکلات پیش روی شرکت‌های ایرانی در بازار عراق وجود دارد، اما نباید شرکت‌های ایرانی از این وضعیت ناامید شده و این بازار بسیار بزرگ را به راحتی به رقبای خارجی واگذار کنند.
وی تصریح کرد: وزارت نیرو و مجموعه دولت نیز در این امر یاریگر شرکت‌های ایرانی فعال در این بازار خواهد بود و سعی می کنند از طریق رایزنی‌های متعدد با طرف‌های عراقی از طرف سفارت ایران درعراق مشکلات پیش رو را در کمترین زمان بر طرف کنند.
قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل ادامه داد: ایران در رتبه دوم مبادلات تجاری و بازرگانی با عراق قرار دارد که ما باید با توجه به زمینه‌های مشترک فرهنگی، مذهبی و جغرافیایی جایگاه خود را به رتبه اول برسانیم.
دائمی خاطرنشان کرد: تشکیل یک ساختار حمایت کننده در کشور عراق برای توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی به این کشور و پایین آوردن قیمت مواد اولیه کالاهای صادراتی می‌تواند در توسعه صادرات به این کشور همسایه بسیار راهگشا باشد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed