کرمانشاه| سهم ایران از صادرات آرد به عراق تنها ۲۷۰ هزار تن در سال است

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۹ کشور گفت: نیاز بازار عراق به آرد دو میلیون تن است اما سهم ایران از این صادرات ۲۷۰ هزار تن در سال است.

مظفر رحیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در کرمانشاه، تولید سالانه گندم در استان کرمانشاه ۹۵۰ هزار تن است که ۷۵۰ هزار تن آن مازاد بر نیاز کشاورزان است که از طریق شرکت غله و خدمات بازرگانی خریداری می‌شود و مصرف استان در حد ۲۵۰ هزار تن است و مابقی به استان‌های دیگر ارسال می‌شود.

وی عنوان کرد: در سطح استان کرمانشاه ۱۶ واحد کارخانه ارد وجود دارد که از این تعداد ۱۳ واحد فعال هستند که مجموع ظرفیت سالانه آن‌ها ۶۰۰ هزار تن است.

رحیمی گفت: یکی از کارخانجات آرد استان در اسلام‌آباد غرب به زودی وارد چرخه تولید می‌شود و ظرفیت این کارخانه تا حدود یک سال گذشته ۳۳ هزار تن در سال بود اما اکنون به ۱۴۰ هزار تن در سال افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه بازار خیلی خوبی برای آرد در عراق وجود دارد افزود: کارخانه آرد اسلام‌آباد غرب در ۶ ماه گذشته ۲۴ هزار تن به مبلغ ۶ میلیون دلار به عراق صادرات داشته است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۹ کشور عنوان کرد: نیاز بازار عراق به آرد سالانه حدود دو میلیون تن است که بخش اعظم آن از طریق ترکیه تأمین می‌شود و سهم ایران از این صادرات ۲۷۰ هزار تن در سال است و امید داریم با ارتقای کمی و کیفی آرد در استان سهم ایران از این بازار افزایش یابد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed