چهار میلیون و 22 هزار زائر از مرز مهران به عتبات عالیات سفر کردند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: از ابتدای سال جاری (۱۱ ماه) چهار میلیون و ۲۲ هزار زائر (ورود و خروج) از مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات سفر کردند.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، نورالله دلخواه روز دوشنبه با بیان عبور راحت و بدون معطلی زائران از مرز مهران به مقصد عتبات عالیات اظهار کرد: از این تعداد ۲ میلیون و ۱۲۲ هزار نفر به کشور ورود و یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر نیز از طریق مرز بین المللی مهران از کشور خارج شده اند.
وی افزود: از این میزان تردد در مرز مهران سه میلیون و ۳۲۸ هزار زائر ایرانی و مابقی نیز مربوط به زائران خارجی است که از مرز مهران به داخل و خارج از کشور تردد داشته اند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام از افزایش ۱۲ درصدی تردد زائران در مرز مهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و یادآور شد: بیشتر زائران این کاروان ها برای نخستین بار (زائر اولی) به عراق و زیارت بارگاه مطهر ائمه اطهار (ع) مشرف شدند و برای سفر به این اماکن مقدس مرز رسمی و بین المللی مهران را انتخاب کرده اند.
دلخواه با اشاره به میزان ورود و خروج ترانزیت از مرز مهران تصریح کرد: در مدت یاد شده(۱۱ ماهه سال) ۵۳۳ دستگاه ترانزیت صادراتی از مرز مهران(خروج و ورود) با تناژ ۹ هزار و ۱۷۵ تن تردد کرده است.
به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب باختری ایلام قرار دارد و مرز بین المللی مهران در ۱۱ کیلومتری آن از کانون های مهم تردد زائر و کالا به کشور عراق بشمار می رود.
روزانه به طور متوسط ۶ هزار زائر از این مرز رسمی به شهرهای مقدس کربلا و نجف در کشور عراق سفر می کنند ولی در ایام منتهی به اربعین بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر از این مرز برای سفر به عتبات عالیات تردد می کنند.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed