بیش از 412 میلیون دلار کالای ترانزیت وارد گمرک پرویزخان شد

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از ورود ۴۱۲ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۹۶۵ دلار کالای ترانزیت خارجی به وزن یک میلیون و ۳۱۴ هزار و ۴۸۲ تن به گمرک پرویزخان در ۱۱ ماه سپری شده از سال جاری خبر داد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، خلیل حیدری گفت: این میزان ترانزیت از نظر ارزش ۲۳ درصد و از نظر وزنی نیز ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
او عمده کالاهای ترانزیت خارجی ورودی به گمرک پرویزخان را مازوت، نفتا و کاندانسیت عنوان کرد.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه در ادامه گفت: در ۱۱ ‌ماه سپری شده از سال جاری همچنین ۵۷ هزار و ۹۳۱ نفر مسافر از طریق گمرکات پرویزخان، خسروی و گمرک فرودگاه کرمانشاه وارد کشور شده است که شمار مسافران ورودی از طریق گمرک پرویزخان ۴۱ هزار و ۹۶۳ نفر می باشد.
حیدری افزود: در مدت یاد شده تعداد مسافران ورودی از طریق گمرک خسروی ۱۴هزار و ۶۷۰ نفر و تعداد مسافران ورودی گمرک فرودگاه کرمانشاه نیز یک هزار و ۲۹۸ نفر می باشد.
وی آمار مسافران خروجی از طریق گمرکات خسروی و پرویزخان و گمرک فرودگاه کرمانشاه را ۴۷ هزار و ۵۵۱ نفر عنوان کرد و افزود: در این مدت شمار مسافران خروجی از طریق گمرک پرویزخان ۳۵ هزار و ۲۱۴ نفر، تعداد مسافران خروجی از طریق گمرک خسروی ۱۱ هزارو ۱۷ نفر و تعداد مسافران خروجی گمرک فرودگاه کرمانشاه نیز یک هزار و ۳۲۰ نفر می باشد.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.
سالانه بیش از ۲ میلیارد دلار کالا از کرمانشاه به عراق صادر می شود که بیش از ۵۰ درصد کل صادرات ایران به این کشور را تشکیل می دهد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed