ورود تانکرهای سوخت عراقی از مرز پرویزخان ممنوع شد

فرماندار قصرشیرین گفت: ورود تانکرهای سوخت رسان عراقی به کشور از ۲۶ اسفند ۹۶ تا ششم فروردین ۹۷ از مرز رسمی پرویزخان ممنوع است.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، فرامرز اکبری افزود: این تصمیم براساس اعمال محدودیت های ترافیکی از سوی پلیس راه و بخشنامه ترانزیت و پایانه های مرزی برای تسهیل در تردد مسافران نوروزی اعمال شده است.
وی ادامه داد: ترانزیت سوخت و ورود تانکرهای سوخت رسان از مرز رسمی پرویزخان به کشورمان از ساعت ۷ صبح روز دوشنبه (ششم فروردین ۹۷) از سرگرفته می شود.
فرماندار قصرشیرین اضافه کرد: همچنین در دور دوم تعطیلات نوروز نیز از ساعت هفت صبح روز پنجشنبه نهم فروردین تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه پانزدهم فروردین ورود تانکرهای حامل مواد سوختی از طریق مرزهای کرمانشاه به داخل کشورمان ممنوع می شود.
اکبری گفت: تردد سایر خودروهای سنگین حامل مصالح ساختمانی و بار به مناطق زلزله زده در ایام نوروز بدون هرگونه ممانعتی انجام می شود.
وی بیان کرد: به طور میانگین روزانه ۵۰۰ دستگاه تانکر حامل مواد سوختی از اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان وارد ایران می شوند و پس از تخلیه در بنادر جنوبی کشور به عراق باز می گردند.
فرماندار قصر شیرین اضافه کرد: صادرات کالا از مرزهای رسمی پرویزخان و خسروی در این شهرستان در ایام نوروز طبق روال گذشته انجام می شود.
وی اظهار کرد: همچنین تردد مسافر و گردشگران از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و زائران انفرادی عراقی از مرز رسمی خسروی نیز طبق روال گذشته کماکان ادامه دارد و وقفه ای در آن ایجاد نمی شود.
روزانه به طور میانگین ۸۰۰ دستگاه کامیون از مرز پرویزخان و ۵۰۰ دستگاه کامیون از مرز خسروی کالاهای صادراتی کشورمان به عراق را حمل می کنند.
مرز رسمی پرویزخان بزرگترین مرکز صادرات کالاهای غیرنفتی جمهوری اسلامی ایران به عراق است که به طور میانگین همه ساله حدود ۵۴ درصد از مجموع کل صادرات غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق این مرز انجام می شود.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرز طولانی ۲ مرز رسمی و فعال پرویزخان و خسروی فعال است که پرویزخان با اقلیم کردستان عراق و خسروی با حکومت مرکزی عراق هم مرز است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed