کرمانشاه| صادرات از طریق بازارچه سومار ۲.۵ برابر افزایش یافت

سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: صادرات کالا در سال گذشته از طریق بازارچه سومار به کشور عراق نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵ حدود ۲.۵ برابر افزایش یافته است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، کورش محمودیان اظهار داشت: در سال گذشته بیش از یک میلیون تن انواع کالا در قالب ۶۸ قلم به ارزش ۸۹۵ میلیون دلار توسط بیش از ۵۲ هزار کامیون از طریق بازارچه سومار به کشور عراق صادر شده است.

وی عنوان کرد: این آمار نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵ از نظر ارزش، وزن و تعداد کامیون ۲٫۵ برابر رشد داشته است.

محمودیان با اشاره به اینکه تعداد اقلام کالاها نیز با ۳۰ درصد افزایش به ۶۸ قلم کالا رسیده است گفت: امید داریم با برنامه‌ریزی مناسب امسال شاهد توسعه و ارتقای بیشتر این بازارچه به سمت رسمی شدن باشیم.

سرپرست فرمانداری گیلانغرب عنوان کرد: در بخش بازسازی مناطق زلزله‌زده از مجموع ۱۷ هزار واحد مسکونی ارزیابی شده ۴۵۸۴ واحد مسکونی در این شهرستان تخریب و ۱۱ هزار و ۷۷ واحد نیز آسیب دیده‌اند که تاکنون ۲۰۵۹ واحد در مرحله پی‌سازی و فونداسیون، ۳۸۵ واحد در مرحله دیوار چینی، ۵۵۸ واحد در مرحله اسکلت، ۱۴۰ واحد در مرحله اجرای سقف و ۱۵ واحد نیز تکمیل و تحویل مالکان شده است.

محمودیان با بیان اینکه تاکنون ۹۴۱ واحد احداثی و ۴۹۵۱ واحد تعمیری نیز تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند گفت: توجه کامل دستگاه‌های اداری شهرستان به موضوع شعار حمایت از کالای ایرانی در تمام امور ضرورت دارد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed