حدود 2.24 میلیارد دلار کالا از کرمانشاه صادر شد

مدیرکل گمرکات کرمانشاه گفت: ۲ میلیارد و ۲۳ میلیون و ۸۶۹ هزار و ۸۴۰ دلار کالا سال گذشته به وزن چهار میلیون و ۴۳۳ هزار و ۱۶۹ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی این استان به خارج از کشور صادر شد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، خلیل حیدری افزود: این میزان کالای صادر شده نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، از لحاظ ارزش رشد ۹ درصدی داشته است.
او گفت: ۹۴۸ میلیون و ۷۲۳ هزار و ۱۵۲ دلار با وزن ۲ میلیون و ۶۱۴ هزار و ۱۷۸ تن از کالاهای صادر شده مربوط به گمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه بوده است.
وی ادامه داد: سایر گمرکات نیز در این مدت یک میلیارد و ۷۵ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۶۸۸ دلار کالا را با وزن یک میلیون و ۸۱۸ هزار و ۹۹۱ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند.
مدیرکل گمرکات کرمانشاه، عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را سیب زمینی محفوظ شده به جز در سرکه یا جوهر، سرکه یخ نزده، لوازم خانه داری و پاکیزگی، ظروف ملامین، کاشی و سرامیک، کولرهای آبی و نوار لبه و روکش اوراق فشرده چوبی ذکر کرد.
او، گونی پلاستیکی دوخته شده، گرید لوله به صورت پودر، گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، نایلون پلاستیکی، انواع ظروف پلاستیکی و سیمان را از دیگر کالاهای صادر شده از مرزهای استان عنوان کرد.
وی تصریح کرد که بیشتر این کالاها به کشور عراق صادر شده است.
وی بیان کرد: در سال ۱۳۹۶ در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۴۱ کشور صادرات قطعی انجام شده است.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به این کشور را به خود اختصاص می دهد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed