بیش از 32 میلیون لیتر نفت گاز به اقلیم کردستان صادر شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان گفت: سال گذشته و با هدف کمک به معیشت مرزنشینان، ۳۲ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر نفت گاز به اقلیم کردستان عراق صادر شد.

خبرگزاری ایرنا به نقل از از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، فریدون یاسمی در دیدار با استاندار کردستان اظهار کرد: بیش از ۴۱۳ میلیارد و ۷۹۷ میلیون ریال از این محل به حساب خزانه واریز و ۵۵ میلیارد و ۳۲۷ میلیون ریال سود حاصل از فروش این فرآورده نیز بین ۱۸ هزار و ۳۰۰ خانوار روستایی مناطق مرزی استان توزیع شد.

وی با اشاره به تفاوت زیاد قیمت سوخت در ۲ سوی مرز و عرضه خارج از شبکه و قاچاق نفت گاز و سوء استفاده برخی افراد، افزود: با توجه به کیفیت مطلوب نفتگاز صادراتی، قاچاق و عرضه غیر قانونی آن نیز در بازارچه های مرزی استان به حداقل رسیده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان یادآور شد: شرایط خاص جغرافیایی، وجود زیرساخت های کشاورزی و صنایع در استان، می طلبد تامین و توزیع به موقع فرآورده های نفتی با هدف ارائه خدمات مطلوب به مشتریان با جدیت خاصی صورت گیرد.

یاسمی از تامین و تحویل بیش از ۱۰۹ میلیون لیتر نفتگاز به بخش کشاورزی استان در سال ۹۶ نیز خبر داد و گفت: از این میزان ۹۴ میلیون لیتر برای مصرف ادوات کشاورزی بود ضمن اینکه هیچ گونه مشکلی در بحث سوخت رسانی به کشاورزان نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه مصرف نفت سفید استان در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵ کاهش ۱۹ درصدی داشته است، اضافه کرد: در این مدت میزان مصرف نفت سفید ۹۲ میلیون لیتر بود.

به گفته وی، اجرای طرح بازنگری توزیع کالابرگ نفت سفید، ثبت نام خانوارها در سایت تجارت آسان، منطقه ای کردن سهمیه نفت سفید و گازرسانی به روستاهای استان از دلایل کاهش این مصرف است.

وی گفت: سال گذشته، ۳۱۵ میلیون لیتر نفتگاز در استان مصرف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل تر از آن، ۱۱ درصد افزایش داشته است.

یاسمی یادآور شد: در این مدت، ۴۵۷ میلیون لیتر بنزین موتور مصرف شد که این مقدار نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵، ۱۱ درصد افزایش را نشان می دهد.

در استان کردستان ۶۶ جایگاه عرضه فرآورده های نفتی و ۵۲ باب جایگاه CNG در بخش عرضه سوخت مورد نیاز به مردم خدمات رسانی می کنند.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed