عراق و بی پی قراداد نفتی امضا کردند

یک مسئول در وزارت نفت عراق شامگاه دوشنبه به رویترز گفت، شرکت نفت شمال این کشور برای توسعه میدان نفتی کرکوک، یک قراداد با شرکت بریتیش پترولیوم (بی.پی) انگلیس امضا کرده است.

خبرگزاری ایرنا به نقل از رویترز نوشت: این مسئول که به نامش اشاره ای نشده است، افزود : این قرارداد در شهر بصره در جنوب عراق با شرکت انگلیسی منعقد شده است.

رایزنی شرکت نفت بریتیش پترولیوم با هدف افزایش ظرفیت تولید میدان نفتی کرکوک، اکتبر سال ۲۰۱۷ با «جبار اللعیبی» وزیر نفت عراق صورت گرفت.

اللعیبی در آن زمان گفته بود که براساس این قراداد، شرکت بی. پی برای تولید روزانه بیش از ۷۰۰ هزار بشکه از میدان نفتی کرکوک در شمال عراق، با شرکت نفت این کشور همکاری خواهد کرد.

«عاصم جهاد» سخنگوی وزارت نفت عراق در خصوص همکاری با شرکت بریتیش پترولیوم در میدان نفتی کرکوک تاکید کرد: وزارت نفت برای توسعه این صنعت در کرکوک و فعالیت آن با تمام قدرت تمایل دارد و تلاش می کند تا بار دیگر تاسیسات نفتی این بخش که طی سال های گذشته در نتیجه بحران های اخیر و نا امنی در این استان خسارت دیده است؛ راه اندازی کند.

همکاری بریتیش پترولیوم و وزارت نفت عراق درحالی اعلام شد که صادرات نفت این کشور در ماه مارس ۲۰۱۸ ۱۱٫۵  درصد افزایش یافت.

عراق برای تامین ۹۵ درصد هزینه های خود به فروش نفت متکی است، به همین دلیل کاهش قیمت نفت خام از سال ۲۰۱۴ تاثیر منفی بر اقتصاد محلی ای کشور گذاشته است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed