حمایت بانکی از صادرات خدمات مهندسی محدودیت ندارد

رئیس اداره نظارت بر فرایندهای اعتباری بانک توسعه صادرات با اشاره به اینکه این بانک با تامین مالی، از صادرات خدمات فنی و مهندسی حمایت می کند گفت: این حمایت ها هیچ گونه محدودیتی ندارد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمید صفایی روز سه شنبه در حاشیه نشست تخصصی با صادرکنندگان و فعالان اقتصادی خراسان شمالی اظهار کرد: صادرات خدمات فنی و مهندسی وجه دیگر از صادرات خدمات است و شرکت های پیمانکاری و مهندسی کشور می توانند در مناقصه های بین الملی شرکت کنند که در صورت برنده شدن به لحاظ مالی حمایت می شوند.

وی با بیان اینکه حتی برخی حمایت ها پیش از برنده شدن انجام می شود، افزود: ضمانت نامه های ارزی برای شرکت در مناقصه ها به پیمانکاران داده می شود و پس از برنده شدن، حمایت ها از تجهیز کارگاه تا تامین مالی انجام می شود.

رئیس اداره نظارت بر فرایندهای اعتباری بانک توسعه صادرات افزود: تا کنون پروژه های مختلفی همچون ساخت سد، راه پل و سیلو توسط شرکت های ایران در کشورهای عراق، آسیای میانه و افغانستان با حمایت مالی بانک صادرات انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه محدودیت برای پرداخت تسهیلات وجود ندارد گفت: امید است برخی محدودیت های موجود برطرف شود تا حمایت ها بیش از پیش نتیجه بخش باشد.

رئیس اداره نظارت بر فرایندهای اعتباری بانک توسعه صادرات با اشاره به مشکل حضور داعش در عراق گفت: این امر، سبب شد بسیاری از پروژه ها در عراق با مشکل روبه رو شود.

وی گفت: در ۲ سال گذشته با تامین ۲۰۰ میلیون دلار تسهیلات موافقت شد و این خط اعتباری مختص حمایت از صادرات خدمات فنی و مهندسی در کشور عراق بود.

صفایی تصریح کرد: بانک صادرات و صندوق ضمانت صادرات برای تامین مالی پروژه ها در سایر کشورها نیز آمادگی دارند و محدودیتی برای پرداخت تسهیلات وجود ندارد.

وی درباره صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهای اروپایی اظهار کرد: شرکت ها بر اساس رده بندی و گریدهایی که دارند می توانند در مناقصه ها شرکت کرده، برنده شده و در کشورهای مختلف حضور پیدا کنند.

رئیس اداره نظارت بر فرایندهای اعتباری بانک توسعه صادرات با تاکید بر توانمندی خوب شرکت های ایرانی گفت: ایران توان خوبی در اجرای پروژه های برق دارد و به طور مثال، بخش عمده ای از برق تاجیکستان از محل پروژه اجرا شده توسط شرکت ایرانی تامین می شود.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed