صدور 10 هزارتن نفت‌گاز به کشورهای افغانستان و عراق در سال 96

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری از صدور ۱۰ هزارتن نفت‌گاز به کشورهای افغانستان و عراق در سال ۹۶ خبر داد.

خبرگزاری ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت نفت مازندران نوشت: حسین‌علی طالبی گفت: بر اساس خرید از بورس توسط شرکت‌های مجاز صادرات فرآورده‌های نفتی، مجوز بارگیری روزانه نفت‌ گاز در بازه زمانی ۲۵ خرداد تا ششم تیرماه ۹۷ به کشور افغانستان صادر شده است.

وی با بیان اینکه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری وظیفه مهیا کردن بسترهای لازم برای بارگیری نفتکش‌ها در شرایط‌های متفاوت را بر عهده دارد، افزود: با آماده‌سازی میترهای اندازه‌گیری و باسکول در انبار نفت ساری بر اساس استاندارد آی پی ای با حضور نمایندگان اداره کل نظارت بر صادرات مواد نفتی توسط واحد مهندسی انبار نفت ساری عملیاتی شده و از دو مخزن ذخیره شده صادرات نفت گاز به افغانستان ممکن شده است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری از اختصاص سه سکوی بارگیری به منظور تسریع در عملیات بارگیری نفتکش‌ها خبر داد و گفت: سودآوری و ارز آوری برای کشور و بهره‌برداری از ظرفیت شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری از مزایای مهم صادرات نفت‌گاز به کشور افغانستان بوده و با این اقدام زمینه اشتغال بسیاری از رانندگان  نفتکش فراهم خواهد شد.

طالبی بابیان اینکه منطقه ساری انبار استراتژیک با ظرفیت ذخیره‌سازی بالای انواع فرآورده‌های نفتی را در اختیار دارد، گفت: در سال ۹۶ حدود ۱۰ هزارتن نفت‌گاز به کشورهای افغانستان و عراق از انبار نفت منطقه ساری صادر شد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed