حدود 93 میلیون دلار کالای ترانزیت وارد پرویزخان شد

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: در ۲ ماه نخست سال جاری ۹۲ میلیون و ۵۵۱ هزار و ۷۷۴ دلار کالای ترانزیت خارجی به وزن ۲۸۰ هزار و ۲۶۱ تن وارد گمرک پرویزخان شد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، خلیل حیدری افزود: این میزان کالای وارد شده نسبت به مدت مشابه سال ۹۶، از نظر وزنی ۳۴ درصد و از حیث ارزش ۷۲ درصد افزایش یافته است.

وی عمده کالاهای ترانزیت خارجی ورودی به گمرک پرویزخان را مازوت، نفتا و کاندانسیت عنوان کرد.

** رشد ۵۰۷ درصدی صادرات نایلون پلاستیکی

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه در ادامه گفت: همچنین در ۲ ماه نخست سال جاری ۱۹ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۱۶۰ دلار نایلون پلاستیکی به وزن ۶ هزار و ۴۸۲ تن از گمرکات استان کرمانشاه صادر شد.

حیدری اظهار داشت که این میزات کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۵۰۷ درصد و از حیث وزن ۶۷۹ درصد افزایش داشته است.

او اضافه کرد: در این مدت نیز ۲۳ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۸۴۵ دلار گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده به وزن ۸۳ هزار و ۳۴۳ تن از گمرکات کرمانشاه صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۱۴۵ درصد و از حیث وزن نیز ۱۰۲ درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرکات کرمانشاه همچنین از افزایش ۲۰۵ درصدی صادرات هندوانه در ۲ ماه نخست سال جاری خبر داد.
وی میزان صادرات هندوانه در این مدت را ۹ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۵۱۹ دلار کالا به وزن ۴۱ هزار و ۸۲ تن عنوان کرد و اظهار داشت که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۱۰۷ درصد و از لحاظ ارزش ۲۰۵ درصد رشد داشته است.

حیدری صادرات ظروف پلاستیکی را ۶ میلیون و ۹۴۰ هزار و ۸۵۳ دلار به وزن ۲ هزار و ۵۴۲ تن عنوان کرد و افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۲۲ درصد و از لحاظ ارزش ۱۳ درصد رشد داشته است.

استان کرمانشاه ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و عملیات صادرات، واردات و ترانزیت کالا از طریق ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان در شهرستان قصرشیرین انجام می شود.

استان کرمانشاه همچنین دارای پنج بازارچه مرزی است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed