ورود اتباع عراقی به ایران از مرز چذابه سه برابر شد

رئیس پایانه مسافری چذابه گفت: در روزهای اخیر ورود اتباع عراقی به ایران از مرز بین المللی چذابه برای گردشگری و خرید کالا نسبت به اوایل امسال حدود سه برابر شده است.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، احسان نونژاد افزود: هم اکنون روزانه ۶۰۰ مسافر عراقی از طریق پایانه چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز پس از تشریفات قانونی وارد جمهوری اسلامی ایران می شوند در حالی که پیش تر روزانه ۲۰۰ تبعه عراقی از این مرز وارد کشور می شد.

وی با بیان اینکه افزایش سه برابری ورود اتباع عراقی به جمهوری اسلامی ایران از پایانه مرزی چذابه سبب رونق و تحرک اقتصادی شهرهای غرب خوزستان شده، افزود: افزایش قدرت خرید اتباع عراقی در کشورمان یکی از دلایل اصلی افزایش سفر عراقی ها به ایران است.

نونژاد با بیان اینکه تردد قانونی در گذرگاه مرزی چذابه شبانه روزی است افزود: برای جا به جایی و انتقال اتباع عراقی به شهرهای مقصد از مرز چذابه، امکانات مناسبی در این منطقه با کمک بخش خصوصی فراهم شده و مشکل خاصی در این ارتباط وجود ندارد.

گزارش رسیده از از مرز بین المللی شلمچه در ۱۶کیلومتری غرب خرمشهر نیز حاکی است که در روزهای اخیر ورود اتباع عراقی به شهرهای آبادان و خرمشهر افزایش چشمگیری داشته است.

حذف روادید برای ورود گردشگران خارجی به منطقه آزاد اروند و بهای مناسب کالای مصرفی از دلایل افزایش ورود اتباع عراقی به این منطقه میهن اسلامی است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed