50 هزار تن کالای استاندارد از مرز مهران صادر شد

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: بیش از ۵۰ هزار تن کالای استاندارد از ابتدای سال جاری تاکنون از مرز مهران به عراق صادر شده است.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهناز همتی روز دوشنبه با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز ایلام با تبریک هفته دولت اظهار داشت: یکی از عوامل بسیار مهم در صادرات رعایت استاندارد و شاخص‌های آن است و این موضوع می‌تواند فرصت را برای توجه به کیفیت تولید و به تبع آن ایجاد اشتغال به دنبال داشته باشد.

وی افزود: توجه به استاندارد یکی از ابزارهای افزایش توان ظرفیت صادرات در مرز مهران بوده که باید تجار و بازرگانان و همچنین اداره کل استاندارد به این مهم عنایت داشته باشند.

مدیرکل استاندارد ایلام از صادرات ۵۰ هزار تن کالای استاندارد در مرز مهران در سال جاری خبر داد و یادآور شد: عمده کالاهای صادر شده تحت نظارت و کنترل کیفی این اداره کل در مدت یاد شده شامل موزائیک، آجر، مواد لبنی، مواد شیمیایی ( کربنات کلسیم) و سنگ های ساختمانی بوده است.

همتی تاکید کرد: در این مدت نزدیک به ۲۵۰ مورد آزمون تعیین ماهیت نیز انجام شد که بیشترین کالای آزمون شده مربوط به سنگ های ساختمانی، کربنات کلسیم و سنگ آهن بوده است.

وی گفت: بازرسی از مراکز عرضه ۱۳۰ مورد، ۲۱۸ مورد نمونه برداری از مراکز تولیدی و یک هزار و ۲۴۴ مورد نمونه برداری از مراکز عرضه از جمله اقدام های انجام شده این اداره کل در مدت یاد شده (ابتدای سال تا کنون) است.
به گزارش ایرنا، سال گذشته ۲۸۲ هزار تن کالای استاندارد از مرز بین‌المللی مهران به کشور عراق صادر شد.

مرز بین المللی مهران در ۹۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام مهمترین کانون تردد زائر به عتبات عالیات و از مبادی مهم صادرات کالاهای غیر نفتی کشور به عراق است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed