افزایش ۵۲ درصدی صادرات از گمرکات استان کرمانشاه

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از افزایش ۵۲ درصدی صادرات از گمرکات این استان در پنج ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، خلیل حیدری گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و ۱۶۷ میلیون و ۷۲۳ هزارو ۶۳۵ دلار کالا به وزن ۲ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۱۰۱ تن از گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۵۲ درصد افزایش و از حیث وزن ۲۸ درصد رشد داشته است.

وی افزود: حدود ۵۴۱ میلیون و ۹۶۹ هزار و ۶۵۰ دلار با وزن ۱ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۳۱ تن از کالا‌های فوق در گمرکات کرمانشاه، پرویز خان، خسروی و پاوه اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۵۲ درصد و از حیث وزن ۲۷ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان اظهار داشت: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت ۶۲۵ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۹۸۵ دلار کالا را با وزن ۹۸۴ هزارو ۷۰ تن از طریق مرز‌های استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۵۱ درصد افزایش و از حیث وزن نیز ۲۹ درصد رشد داشته است.

حیدری عمده کالا‌های صادراتی از طریق گمرکات استان کرمانشاه را لوازم خانه داری و پاکیزگی، سیب زمینی محفوظ شده، انواع کاشی دیواری، گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، کولر‌های آبی، کیسه دسته دار پلاستیکی، انواع بستنی، رول نایلون، کیسه پلاستیکی، جوال وکیسه برای بسته بندی کالا از نوار پلی اتیلن یا پلی پروپیلن، نوار لبه وروکش اوراق فشرده چوبی، ظروف ملامین و یکبار مصرف، پودر یا مایع لباسشویی، عنوان کرد و افزود: بیشتر کالا‌های فوق به کشور عراق صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در پنج ماهه نخست امسال در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۳۵ کشور صادرات قطعی صورت گرفته است.

مدیرکل گمرکات استان گفت: در ۵ ماهه نخست سال جاری گمرک بازارچه مرزی سومار در بین گمرکات مرزی کشور با عراق، جایگاه نخست صادرات به این کشور را به خود اختصاص داده است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed