بیش از یک میلیارد دلار کالا از کرمانشاه صادر شد

مدیرکل گمرکات کرمانشاه گفت: در نیمه اول امسال یک میلیارد و ۳۹۶ میلیون و ۶۶۸ هزار دلار کالا به وزن ۲ میلیون و ۸۲۳ هزار تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان به خارج از کشور صادر شد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، خلیل حیدری افزود: این میزان صادرات کالا نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۵۳ درصد افزایش و از حیث وزن نیز ۳۰ درصد رشد داشته است.
او گفت: از مجموع کالاهای صادر شده ۶۶۲ میلیون و ۹۱۶ هزار دلار با وزن یک میلیون و ۶۶۲ هزار و ۶۸۴ تن در گمرکات کرمانشاه، پرویزخان، خسروی و پاوه اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۵۴ درصد و از حیث وزن ۳۱ درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت ۷۳۳ میلیون و ۷۵۱ هزار دلار کالا را با وزن یک میلیون و ۱۶۰ هزار و ۴۳۷ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۵۲ درصد افزایش و از حیث وزن نیز ۲۸ درصد رشد داشته است.
مدیرکل گمرکات کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را ظروف از مواد پلاستیکی، سیب زمینی محفوظ شده، گوجه فرنگی تازه یا سردکرده، انواع کاشی، انواع نایلون پلاستیکی، کولرهای آبی، گرانول پلی اتیلن، نایلون پلاستیکی رولی، انواع بستی، مصنوعات پلاستیکی شامل انواع ورقه و پالت اعلام کرد و گفت: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می شود.
وی بیان داشت: در نیمه نخست سال ۱۳۹۷ در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۳۴ کشور صادرات قطعی انجام شده است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed