مدیر بنادر و دریانوردی آبادان اعلام کرد: لیست کالاهایی که از خوزستان به عراق و کویت صادر می‌شوند

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان گفت: محصولات کشاورزی دامی و احشام، لوازم خانگی و محصولات سبک، گوشت و فرآورده‌های گوشتی، کالاهایی است که از بندر چوئبده به کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله کشور عراق و کویت صادر می‌شود.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، رضا سفاری با اعلام این خبر و ارائه گزارشی از اعلام سامانه آمار سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: طی شش ماه نخست سال ۹۷، صادرات کالا از بندر آبادان ۱۱۵ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: صادرات بندر آبادان از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ٢٠ هزار و ٢٠١ تن افزایش داشته که این آمار، رشد صادرات این بندر را نشان می‌دهد .

سفاری، به صادرات انواع کالا از بندر آبادان اشاره کرد و گفت: قطعات لوازم یدکی، مواد غذایی، محصولات کشاورزی، لوازم خانگی، کالاهای ساختمانی و مصنوعات فلزی عمده کالاهای صادراتی بندر آبادان هستند که مقصد آن‌ها، کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله کشور کویت و عراق بوده است.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان از افزایش ۷۴ درصدی صادرات کالا از بندر چوئبده نیز خبر داد و تصریح کرد: همچنین بر اساس سامانه آمار سازمان بنادر و دریانوردی طی ۶ ماهه نخست سال ۹۷ صادرات کالا از بندر چوئبده ۷۴ درصد افزایش یافته است.

وی به میزان صادرات کالا از بندر چوئبده اشاره کرد و افزود: آمار صادرات کالا در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته از بندر چوئبده، ۸۵۷۵ تن افزایش را نشان می‌دهد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed