ارزش دلاری صادرات کالا از بانه به عراق ۲۷ درصد افزایش یافت

رئیس اداره گمرک شهرستان بانه گفت: ارزش دلاری صادرات کالا از گمرک سیران‌بند بانه به کشور عراق ۲۷ درصد افزایش یافت.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، طاهر احمدی با اشاره به نقش بی‌بدیل بازارچه سیرانبند در اقتصاد استان کردستان اظهار داشت: این بازارچه در توسعه مبادلات مرزی بین دو کشور ایران و عراق نقش بسیار مهمی دارد.

وی افزود: در شش ماهه نخست امسال، ۱۹۸ هزار تن انواع کالا از شهرستان بانه به کشور عراق صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۳۱ هزار تن بوده، از لحاظ وزنی ۵۱ درصد و از نظر ارزش دلاری ۲۷ درصد افزایش داشته است.

رئیس اداره گمرک شهرستان بانه تصریح کرد: در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، میزان صادرات از لحاظ ارزش ریالی ۲۱۹ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: از ۱۹۸ هزار تن انواع کالای صادر شده به عراق ۱۶۹ هزار تن کالا‌های صادراتی اظهارشده در گمرک سیران‌بند بانه و ۲۹ هزار تن اظهارشده در سایر گمرکات کشور بوده که به خارج از کشور صادر شده است.

احمدی از کسب رتبه ۳۴ ارزشی صادرات گمرک سیران‌بند بانه بین ۱۰۶ گمرک کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: مهم‌ترین کالاهای صادراتی از این گمرک به‌ترتیب ارزش دلاری سبزی و نباتات به ارزش ۱۹ میلیون دلار، میوه‌های خوراکی به ارزش ۱۰ میلیون دلار، مواد پلاستیکی به ارزش ۹ میلیون دلار، کفش به ارزش ۳ میلیون دلار و چوب صنوبر زراعی به ارزش ۲ میلیون دلار است.

رئیس اداره گمرک شهرستان بانه با اشاره به اهمیت مرز سیران‌بند در صادرات کالا به کشور عراق یادآور شد: مرز سیران‌بند بانه یکی از مبادی صادرات کالا به شمار می‌رود و نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

 

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed