انجام اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در بازارچه سیرانبند بانه

ماموران شبکه بهداشت و درمان در بازارچه سیرانبند برای کنترل شرایط به لحاظ بهداشتی مستقر شدند و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از هر گونه بیماری انجام می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری ایرنا نوشت: محمد امین زاده سرپرست فرمانداری بانه با بیان اینکه هیچگونه مشکلی به لحاظ صادرات کالا در بازارچه سیرانبند وجود ندارد، اظهار داشت: روز شنبه این بازارچه به این دلیل که اکیپ بهداشتی اقلیم کردستان در بازارچه مستقر نبود به درخواست طرف عراقی بسته شد و امروز اکیپ‌های بهداشتی در ۲ طرف بازارچه مستقر شدند.

او اضافه کرد: بسته شدن بازارچه به خواست طرف عراقی انجام شد، ولی امروز با فراهم شدن امکانات پزشکی و بهداشتی از ۲ طرف بازارچه، صادرات کالا از سرگرفته شد.

امین زاده با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۲۰۰ کانتینر کالا از بازارچه سیرانبند به اقلیم کردستان عراق صادر می‌شود، افزود: تمام کالا‌های که روز گذشته در بازارچه انبار شده بود امروز به اقلیم کردستان عراق صادر شد.

او یادآور شد: با توجه به اینکه احتمال دارد افرادی که وارد بازارچه می‌شود ناقل بیماری ویروسی باشند ماموران بهداشتی مستقر در بازارچه با جدیت اوضاع را کنترل می‌کنند.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed