۳۷۰ میلیون دلار کالا از مرز مهران به عراق صادر شد

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روح الله غلامی مدیر کل گمرک ایلام، با بیان اینکه ۳۷۰ میلیون دلار کالا از ابتدای امسال تا کنون از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است، گفت: این میزان کالا با وزن ۷۲۳ هزار تن از طریق مرز بین‌المللی مهران به عراق صادر شده است.

او به اقلام صادراتی مرز مهران در مدت یاد شده از مرز مهران اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین اقلام صادراتی در مدت یاد شده شامل مصالح ساختمانی، میوه و تره بار، محصولات پلاستیکی، صنعتی، شیشه و جام، لوازم خانگی و محصولات فلزی بوده است.

مدیرکل گمرک استان ایلام با اشاره به میزان مجموع صادرات کالا از مرز مهران در سال گذشته بیان کرد: در این مدت و با توجه به محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی چندماهه مرز ۵۵۳ میلیون دلار کالا از مرز بین المللی مهران به کشور عراق صادر شده است.

غلامی مطرح کرد: در این مدت ۹۰۷ هزار تن صادرات به کشور عراق از جمله آهن آلات، کاشی و سرامیک، پلاستیک، تره بار، سنگ آهن و محصولات پتروشیمی صورت گرفته است.

او با اشاره به میزان صادرات محصولات کشاورزی در سال گذشته از مرز مهران افزود: سال گذشته بیش از ۱۲۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) به ارزش ۵۵ میلیون و ۶۸۷ هزار دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

مدیرکل گمرک ایلام بیان کرد: فعالیت تجار ایرانی و عراقی در مرز مهران با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی انجام و در محیط گمرک نیز کلیه شیوه نامه های بهداشتی توسط پرسنل  به خوبی رعایت می‌شود.

غلامی با بیان اینکه ماموریت گمرگ بسیار گسترده است، مطرح کرد: گمرگ مبارزه با قاچاق، حمایت از واحد‌های تولیدی، نظارت بر پرواز‌های خارجی و نظارت بر ورود کالا‌های اولیه را برعهده دارد.

او اظهار کرد: در حال حاضر تردد کامیون‌های صادراتی به مرز مهران در جریان بوده و صادرات کالا بدون وقفه و مشکل خاصی در حال انجام است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed