۷۵۸ میلیون دلار کالا از مرز مهران صادر شد

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روح‌الله غلامی مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: روزانه کامیون‌های حامل کالای صادراتی و بازرگانی از مرز بین المللی مهران پس از تشریفات گمرکی به کشور عراق صادر می‌شوند که تمامی این کامیون‌ها قبل از خروج از مرز بازرسی شده در صورت برخورد با موارد مشکوک این موضوع در دست بررسی قرار خواهد گرفت.

او از صادرات ۷۵۸ میلیون دلاری کالا در ۹ ماهه سپری شده از سال جاری از مرز بین المللی مهران به عراق خبر داد و یادآور شد: این میزان کالا از نظر وزنی نسبت به سال گذشته ۱۳۳ درصد و از نظر ارزش دلاری ۱۲۰ درصد رشد صادرات ثبت شده است.

مدیرکل گمرک استان ایلام با بیان اینکه روزانه ۴۰۰ کامیون کالا از مرز مهران به عراق صادر می‌شود. بیان کرد: این میزان صادرات کالا در بازه زمانی ۹ ماهه یک میلیون و ۵۱۷ هزار تن بوده است.

غلامی با اشاره به مجموع صادرات کالا از مرز مهران در سال گذشته تاکید کرد: طی این مدت یک هزار و ۵۴۲ محموله ترانزیتی به ارزش ۵۵۳ میلیون دلار کالا از مرز بین المللی مهران به کشور عراق صادر شده است.

او اضافه کرد: طی این مدت ۹۰۷ هزار تن صادرات به کشور عراق از جمله آهن آلات، کاشی و سرامیک، پلاستیک، تره بار، سنگ آهن و محصولات پتروشیمی صورت گرفته است.

مدیرکل گمرک استان ایلام با بیان اینکه ماموریت گمرگ بسیار گسترده است، عنوان کرد: گمرگ مبارزه با قاچاق، حمایت از واحد‌های تولیدی، نظارت بر پرواز‌های خارجی و نظارت بر ورود کالا‌های اولیه را برعهده دارد.

او تصریح کرد: در حال حاضر تردد کامیون‌های صادراتی به مرز مهران در جریان و صادرات کالا بدون وقفه و مشکل خاصی در حال انجام است.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات