سفیر ایران: گام‌های بسیار ارزشمندی برای تقویت روابط با عراق برداشته‌ایم

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد تأکید کرد: همه ابعاد روابط با کشور دوست و برادر عراق برای ما مهم است و گام‌های بسیار ارزشمندی برای تقویت روابط با بغداد برداشته‌ایم.

خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نوشت: ایرج مسجدی در مراسم قدردانی از سعدالله مسعودیان کنسول ایران در شهر سلیمانیه و میرمسعود حسینیان کنسول ایران در شهر کربلای معلی در پایان دوره مأموریت آنها گفت: ما در تلاش برای تقویت روابط خود با عراق در همه زمینه‌ها هستیم.

وی افزود: هیئت‌های دیپلماتیک ایران از سلیمانیه و اربیل گرفته تا بصره مأموریت‌های خود را در تقویت روابط دوجانبه بین دو کشور براساس این چشم‌انداز ایفا می‌کنند.

مسجدی برنامه‌ریزی دقیق و خدمات‌رسانی فراگیر در مراسم اربعین امام حسین(ع) به زائران را بخشی مهم از فعالیت هیئت‌های دیپلماتیک ایران در عراق توصیف کرد.

وی گفت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد و نهادهای وابسته و کنسولگری‌ها و سایر نهادهای دولتی وابسته به جمهوری اسلامی ایران در عراق گام‌ها و اقدامات بسیار ارزشمندی در سطوح مختلف سیاسی و اقتصادی و امنیتی برای تقویت روابط بین دو کشور در سالهای اخیر برداشته‌اند.

مسجدی همچنین به ریشه‌های مشترک تاریخی و فرهنگی و عقیدتی بین دو کشور و نیز مرزهای بیش از هزار و 450کیلومتری بین آنها اشاره کرد و تقویت روابط دوجانبه در همه زمینه‌ها را در راستای منافع ایران و عراق برشمرد.

Sorry - Comments are closed