روزانه ۲۹۰ کامیون کالا از شیخ‌صله به عراق صادر می‌شود

به نقل از خبرگزاری ایرنا، فرماندار ثلاث باباجانی از صادرات روزانه ۲۹۰ تا ۳۰۰ دستگاه کامیون کالا از مرز «شیخ صله» به کشور عراق خبر داد و گفت: هم‌اکنون حدود هزار کارگر هم در این مرز به صورت چرخشی مشغول به کار هستند.

یدالله شکری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پیگیری های استاندار کرمانشاه مرز شیخ‌صله از اواسط اردیبهشت ماه بازگشایی و فعالیت آن ۲ شیفته شده به طوری که اکنون از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ و گاهی تا ۱۹:۳۰ باز است.

مرز شیخ صله در شهرستان ثلاث باباجانی در غرب استان کرمانشاه واقع شده و با اقلیم کردستان عراق در ارتباط است.

شیخ صله از ششم اسفند ماه به دلیل شیوع بیماری کرونا از طرف عراق بسته شده بود اما با پیگیری مسئولان استان کرمانشاه، از ۱۴ اردیبهشت ۹۹ بازگشایی شد.

به گفته فرماندار ثلاث باباجانی، بیشتر محصولات صادراتی این مرز به عراق را مواد خوراکی، آجر، موزاییک، سیمان و منسوجات تشکیل می دهد.

شکری با اشاره به شعار سال ۹۹ افزود: توسعه فعالیت مرز شیخ صله و صادرات کالا به عراق منجر به رونق و جهش تولید، رشد کارخانه ها و واحدهای تولیدی کشور، اشتغال قابل توجه و ارزآوری مناسب برای جمهوری اسلامی می شود.

او از پیگیری جدی برای توسعه زیرساخت های مرز شیخ صله و افزایش ظرفیت صادراتی آن خبر داد و عنوان کرد: برنامه توسعه این مرز تدوین و مقرر شده که مساحت آن ۱۶۸ هکتار توسعه پیدا کند.

شکری با بیان اینکه در شرایط تحریم بازار عراق یک امتیاز خوب برای ایران است، گفت: اگر فعالیت شیخ صله شبانه روزی شود، امکان صادرات ۵۰۰ تا ۶۰۰ کامیون کالا در هر ۲۴ ساعت وجود دارد.

استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed