افزایش 27 درصدی صادرات استان کرمانشاه در 3 ماهه نخست سال جاری

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت : درسه ماهه نخست سال جاری ۵۹۳ میلیون و ۵۸۲ هزارو ۵۱ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۲۰۲ هزارو ۳۳۴ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خلیل حیدری گفت: درسه ماهه نخست سال جاری ۵۹۳ میلیون و ۵۸۲ هزارو ۵۱ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۲۰۲ هزارو ۳۳۴ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۲۷ درصد افزایش و از حیث وزن ۷ درصد رشد داشته است .

وی گفت: ۲۹۹ میلیون و ۹ هزارو ۹۶۲ دلار با وزن ۷۲۶ هزارو ۵۹۲ تن از کالاهای فوق درگمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۳۹ درصد و از حیث وزن ۱۳ درصد افزایش داشته است .

وی ادامه داد: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت ۲۹۴ میلیون و ۵۷۲ هزارو ۸۹ دلار کالا را با وزن ۴۷۵ هزارو ۷۴۲ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند . که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۷ درصد افزایش داشته است .

مدیرکل گمرکات کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را کولرهاي آبي ، لوازم خانه داری و پاکیزگی ، گوجه فرنگي تازه يا سردکرده ، نایلون پلاستیکی بصورت رول، گرید لوله به صورت پودر، سيب زميني محفوظ شده ، کاشی بصورت لعابدار ، انواع بستی، ظروف پلاستیکی، نوارلبه وروکش اوراق فشرده چوبي عنوان نموده و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می شود.

وی بیان داشت: در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۷ در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۲۶ کشور صادرات قطعی صورت گرفته است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed