مرز «پرویزخان» برای فعالیت‌های تجاری باز است/ تردد مسافر ممنوع است

به نقل از خبرگزاری فارس، فرماندار قصرشیرین گفت: با شیوع ویروس کرونا با تشدید مراقبت‌های پیشگیرانه، روزانه بیش از ۸۰۰ کامیون کالای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق صادر می‌شود.

مرادعلی تاتار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: یکی از مرزهای فعال کشور با شیوع بیماری کرونا، مرز رسمی پرویزخان استان کرمانشاه واقع در شهرستان قصرشیرین است.

وی ادامه داد: حجم صادرات این مرز به کشور عراق طی سال گذشته از حیث ریالی یک‌میلیارد و ۴۵۶ میلیون دلار و از حیث وزنی ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بوده که در مقایسه با سال ۹۷ از نظر ارزی ۱۳ درصد و از نظر وزنی ۱۴ درصد افزایش داشته است.

فرماندار قصرشیرین از تشدید مراقبت‌های بهداشتی در این مرز خبر داد و گفت: براساس دستورالعمل‌های ستاد کرونا با کمک همه دستگاه‌های عضو ستاد توانستیم با برنامه‌ریزی و تدابیر لازم مبادی ورودی و خروجی شهر را به صورت ۲۴ ساعته ضدعفونی کنیم.

وی با اشاره به تاکید استاندار مبنی بر اینکه نباید مرز یک روز تعطیل شود، گفت: با پای کار آمدن تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط مراقبت‌‌های پیشگیرانه در این مرز تشدید یافته و ۲۴ ساعته فعالیت تجاری دارد.

تاتار با اشاره به ممنوعیت تردد مسافر (ورود از سوی ایران و خروج از سمت عراق) ازمرز پرویزخان، افزود: روزانه ۸۰۰ تا یک‌هزار و ۲۰۰ کامیون کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق صادر می‌شود.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed

تبلیغات