کاهش مشکلات زائران ایرانی در سفر به عتبات

وزیر فرهنگ و گردشگری عراق از کاهش مشکلات زائران ایران در سفر به عتبات عالیات خبر داد و گفت : در زمینه گردشگری مذهبی بین دو کشور اقدامات گستردهای می توان انجام داد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، «عبدالامیر الحمدانی» عصر سه شنبه در آئین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران افزود: اعتقاد داریم فرهنگ پلی بین ملت ها است و در این زمینه مشترکات قدیمی و تاریخی بسیاری بین ایران و عراق از هزاره سوم قبل از میلاد وجود دارد.

وزیر فرهنگ و گردشگری عراق اضافه کرد: در زمینه گردشگری مذهبی بین دو کشور اقدامات گستردهای می توان انجام داد و عراق نیز سعی خواهد کرد موانع و مشکلات زائران ایرانی برای زیارت عتبات را کمتر و برطرف کند.
الحمدانی با تشریح مشکلات سرقت آثار باستانی در خاورمیانه، شمال آفریقا و حوزه مدیترانه که توسط سارقان و گروه‌های تکفیری صورت می گیرد، افزود: پیشنهاد می شود در این راستا یک اتحادیه بین المللی همچون اوپک برای حفاظت و رصد آثار باستانی تشکیل شود.

این مقام عراقی خاطرنشان کرد: شایسته است با محوریت ایران، چین، هند، مکزیک و یونان این اتحادیه بین المللی تشکیل شود تا بتوانیم در یونسکو این کشورها از یکدیگر هم حمایت بیشتری کنند.

الحمدانی تصریح کرد: در این زمینه با معاون اول رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و‌گردشگری به توافقات مشترکی رسیدیم تا در آینده ای نزدیک در مقوله گردشگری مذهبی اقدامات خوبی صورت پذیرد.

* دوازدهمین نمایشگاه گردشگری ایران

به گزارش ایرنا، دوازدهمین نمایشگاه گردشگری ایران روز سه‌شنبه با حضور 12 کشور از جمله ایتالیا، ترکیه، مالزی، آلمان، سنگاپور، تایلند، اندونزی، هند، کامبوج، افغانستان و پاکستان افتتاح شد.

در آیین افتتاح این نمایشگاه علاوه بر مونسان، عبدالامیر الحمدانی وزیر فرهنگ و گردشگری عراق، ولی تیموری معاون گردشگری کشور، تعدادی از سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف و جمع کثیری از فعالان صنعت گردشگری حضور داشتند.

این نمایشگاه که امروز افتتاح شد و تا روز 26 بهمن در نمایشگاه دائمی تهران ادامه خواهد داشت و 660 شرکت گردشگری ایرانی و خارجی از ساعت 9 تا 17 پذیرای بازدیدکنندگان خواهند بود.

بسته‌های سفر برای استانهای کمتر شناخته شده، یکی از محورهای دوازدهمین نمایشگاه بین المللی تهران و صنایع وابسته تهران است که در این رابطه یک‌صد برنامه جانبی در حاشیه این نمایشگاه به اجرا در می آید.

Sorry - Comments are closed