صدور روادید ایران برای شهروندان کرد عراقی پستی شد

اداره کل پست اقلیم کردستان عراق اعلام کرد با سرکنسولگری ایران در اربیل به توافق رسیده است تا شهروندان کرد عراقی بتوانند از طریق مراکز این اداره کل ویزای ایران را دریافت کنند.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، ‘طه مصطفی’ مدیرکل اداره پست اربیل با اعلام این مطلب به رسانه ها گفت: براساس توافقی که با سرکنسولگری ایران انجام شده است در مرحله اول, از ماه آینده میلادی شهروندان استان اربیل می توانند از طریق ادارات پست وابسته به وزارت حمل و نقل و ارتباطات درخواست ویزای ایران نموده و آن را به آسانی در مراکز نزدیک به منازل خود دریافت دارند.

وی افزود : در حال حاضر 43 مرکز پستی در استان اربیل وجود دارد که این وظیفه را برعهده خواهند داشت و از طریق سیستم برخط (آنلاین) با سرکنسولگری ایران در ارتباط خواهند بود.

براساس توافقات صورت گرفته ویزای ایران بر روی پاسپورت شهروندان عراقی زده نمی شود و تنها در برگه مجزا ویزا را دریافت می کنند.

این مقام کرد عراقی تصریح کرد شهروندان باید به هنگام مراجعه به مرز برگه پرینت شده ویزا را همراه خود داشته باشند.

نامبرده با اشاره به خدمات سرکنسولگری ایران اعلام کرد بیمارانی که به منظور درمان به ایران مراجعه می کنند می توانند از خدمات سرکنسولگری در معرفی مراکز پزشکی استفاده کنند و به این منظور کارت ویژه ای در اختیار آنها قرار می گیرد.

سرکنسولگری کشورمان همچنین تسهیلات ویژه ای را برای گردشگران در نظر گرفته است تا بتوانند با هزینه مناسب از مراکز گردشگری در ایران بازدید بعمل آورند.

گفتنی است رایگان شدن ویزا برای شهروندان عراقی سبب شده است حجم مسافران عراقی به ایران افزایش پیدا کرده و مراکز ورودی کشور شاهد ترافیک انسانی باشند.

Sorry - Comments are closed