مرز چذابه بازگشایی شد

سرپرست فرمانداری شهرستان دشت آزادگان گفت: مرز چذابه برای تردد کامیون‌های تجاری و مسافران بعد از ۴۰ روز تعطیلی، امروز دوشنبه بازگشایی شد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمید سیلاوی بیان کرد: با بهسازی جاده بستان – چذابه که بر اثر جاری شدن سیلاب در برخی نقاط دچار آسیب شده بود امروز مرز تجاری چذابه بازگشایی شد و هم اکنون فعالیت تجار در این مرز در حال انجام است.

وی گفت: صبح امروز ۴۰ کامیون حامل کالا‌های صادراتی از خوزستان از مرز چذابه وارد کشور عراق و ۴۰ کامیون حامل کالا‌های وارداتی نیز از کشور عراق از این مرز وارد خوزستان شدند.

سرپرست فرمانداری دشت آزادگان ادامه داد: کار بهسازی جاده بستان – چذابه به طورکامل انجام گرفته و آب سیلاب بر روی این جاده با کمک لوله گذاری‌های صورت گرفته، به نقاط دیگر منتقل شد، ولی در حال حاضر در اطراف این جاده آب سیلاب ناشی از طغیان رودخانه کرخه همچنان جاری است.

گفتنی است تعمیر و بهسازی جاده بستان – چذابه (با طول ۳۰ کیلومتر) که بر اثر جاری شدن سیلاب در برخی نقاط آسیب دیده بود از روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شد.

بر اساس این گزارش پیش از این قرار بود مرز چذابه روز شنبه هفته جاری بازگشایی شود.

مرز چذابه در حوزه شهرستان دشت آزدگان در غرب خوزستان در سال ۱۳۸۸ برای تردد زائران عتبات عالیات و صادرات کالا به عراق باز شد.

جاده چذابه در سیلاب اخیر به دلیل بالا آمدن سطح رودخانه کرخه و نیز افزایش آب تالاب هورالعظیم دچار آبگرفتگی شد که موجب شد تردد در این جاده ممنوع شود. به همین دلیل سرپرست گمرک چذابه، از بازرگانان، فعالان اقتصادی و ترخیص کاران خواست تا اعلام از سرگیری فعالیت بازارچه مرزی چذابه، برای صادرات کالا‌های خود از مرز شلمچه یا بازارچه مرزی سایر استان‌ها استفاده کنند.

از ابتدای فروردین امسال نیز عزیمت کاروان‌های زیارتی عتبات عالیات نیز از پایانه مسافری چذابه به همین دلیل متوقف شد و کاروان‌های زیارتی از مرز شلمچه برای عزیمت زائران به شهر‌های مقدس عراق استفاده کردند.

پارسال حدود ۵۵۰ میلیون دلار انواع کالا‌های غیرنفتی از پایانه تجاری چذابه صادر شد.

Sorry - Comments are closed