رایزنی‌های برای بازگشایی مرز سومار ادامه دارد

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه مباحث بازارچه‌های مرزی با احساس مسئولیت بیشتری در استان دنبال شود از ادامه رایزنی‌ها برای بازگشایی مرزسومار خبرداد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هوشنگ بازوند در کمیسیون ویژه مرز استان اظهار داشت: مباحث بازارچه‌های مرزی استان جدی است و باید کسانی که در بازارچه‌ها مسئولیت برعهده دارند وظیفه خود را بخوبی انجام دهند.

او گفت: با تعطیلی مرز سومار جمعی از کارگران بیکار شده و خساراتی بر استان وارد آمد و فشار تعطیلی مرز سومار بر خسروی بارشده است.

بازوند افزود: کسانی که در بازارچه‌ها مستقر هستند وظیفه خود را بخوبی انجام دهند. باید حساسیت‌ها را رعایت کنیم و اگر طرف مقابل بر موضوعی حساسیت دارد به آن دقت کنیم.

او گفت: در بازارچه و مرز شوشمی به عنوان یکی از پنج مرز رسمی استان باید زیرساخت‌ها فراهم شود این مرز میتواند فرصت بسیار خوبی برای بهره مندی مردم منطقه و استان باشد. در صورت نیاز، اعتباراتی را برای تجهیز امکانات مرز شوشمی تخصیص خواهیم داد.

بازوند بیان کرد: در مرز شوشمی حتما باید تردد مسافر صورت بگیرد با مذاکراتی که با دولت اقلیم کردستان شده قرار است مجوز تردد مسافران از دو استان کردنشین عراق داده شود از این فرصت باید استفاده شود تا مردم از مرز‌های رسمی سودی داشته باشند. بازگشایی مرز مسافری قطعا برای استان ما عواید دارد.

او ادامه داد: در مورد مرز سومار رایزنی‌ها ادامه دارد و موضوع بزودی مرتفع خواهد شد مسئولیت مبادلات مرز‌های رسمی بر عهده معاونت امور اقتصادی استانداری قرار گرفته که مسائل را دنبال و پیگیری کند تا زمانی که مرز‌ها شکل رسمی خود را می‌گیرد، معاونت اقتصادی دنبال کننده مسائل آن خواهد بود.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات