آمادگی خراسان رضوی برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک با نجف

استاندار خراسان رضوی گفت: تجربه‌های موفق اقتصادی خراسان رضوی می‌تواند در قالب مشاوره و سرمایه‌گذاری‌های مشترک در اختیار استانداری نجف قرار گیرد.

خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی نوشت: علیرضا رزم حسینی در دیدار سرکنسول عراق در مشهد که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم در زمان مأموریت سرکنسول عراق در مشهد، روابط بین خراسان رضوی و نجف اشرف ارتقا یابد.

استاندار خراسان رضوی افزود: جمهوری اسلامی ایران کمک‌های سخاوتمندانه‌ای در حوزه امنیت عراق انجام داده است، همین موضوع باعث شده احساس برادری و اخوت بین دو ملت ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه کشور ایران برای ساخت عتبات عالیات تاکنون اقدامات مناسبی را انجام داده است، افزود: تکمیل پروژه‌هایی که در این زمینه وجود دارد با همان جدیت قبل ادامه پیدا خواهد کرد.

رزم‌حسینی با اشاره به خدماتی که از طرف شهرداری مشهد در ایام اربعین در شهر نجف صورت گرفت، ادامه داد: هزاران نفر از کارکنان شهرداری مشهد مسئولیت بهداشت، نظافت و تغذیه زائران اربعین حسینی را برعهده داشتند.
استاندار خراسان رضوی با ابراز علاقمندی و آمادگی برای اجرایی شدن پروتکل خواهر خواندگی نجف اشرف و مشهد، افزود: خراسان رضوی تجربه‌های بسیار موفقی در حوزه اقتصاد دارد که می‌تواند در قالب مشاوره و سرمایه‌گذاری‌های مشترک به استانداری نجف ارائه شود.

وی با بیان ظرفیت توریسم سلامت در خراسان رضوی از سرکنسول عراق در مشهد دعوت کرد که از ظرفیت‌های اقتصادی استان بازدید کند.

در این دیدار سرکنسول عراق در مشهد گفت: دو کشور ایران و عراق و ملت‌های آن‌ها شرایط بسیار سختی در طول تاریخ پشت سر گذاشته‌اند اما با وجود این شرایط همواره تلاش کرده‌اند روابط خود را حفظ کنند.

اسعد سلطان ابو گلل افزود: دشمنان هر چه برای تفرقه انداختن بین دو ملت ایران و عراق تلاش کردند، موفق نشدند، در این راستا بسیاری از روابط و ویژگی‌های مشترک بین دو کشور ایران و عراق باعث شده رابطه خوب بین دو کشور ادامه پیدا کند.

Sorry - Comments are closed