صدور ۴۰ هزار تن کالای استاندارد از مرز بین‌المللی مهران به عراق

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۴۰ هزار تن کالای استاندارد از طریق مرز بین‌المللی مهران به عراق صادر شده است.

به نقل از تابناک ایلام، مهناز همتی اظهار داشت: یکی از عوامل بسیار مهم در صادرات رعایت استاندارد و شاخص‌های آن است و این موضوع می‌تواند فرصت را برای توجه به کیفیت تولید و به تبع آن ایجاد اشتغال به دنبال داشته باشد.

وی تاکید کرد: توجه به استاندارد یکی از ابزارهای افزایش توان ظرفیت صادرات در مرز مهران بوده که باید تجار و بازرگانان و همچنین اداره کل استاندارد به این مهم عنایت داشته باشند.

مدیرکل استاندارد استان ایلام با اشاره به صادرات بیش از ۱۵۸ هزار تن کالای استاندارد در مرز مهران در سال گذشته یادآور شد: عمده کالاهای صادر شده تحت نظارت و کنترل کیفی این اداره کل در مدت یاد شده(سال گذشته و امسال) شامل محصولات صادراتی شامل مصالح ساختمانی و معدنی، صنایع شیمیایی، نساجی، بسته بندی و سلولوزی بوده اند.

همتی اضافه کرد: همچنین در طی این مدت (ابتدای سال جاری تاکنون) تعداد ۳۰۷ فقره پرونده صادراتی شامل ۱۹۸ محصول که ۸۶ محصول آنها با توجه به اینکه مشمول استاندارد اجباری برای صادرات بوده‌اند بر اساس پروانه استاندارد آنها مجوز صادرات صادر شده است.

وی اضافه کرد: امسال تعداد ۲۲۰ فقره آزمون تعیین ماهیت در آزمایشگاه اداره استاندارد شهرستان مرزی مهران انجام شده که بیشترین آن مربوط به آهک و کربنات سدیم است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed