صادرات کالای غیرنفتی از مرز تجاری شلمچه ادامه دارد

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند گفت: صادرات کالای غیرنفتی از مرز تجاری شلمچه همچنان ادامه داشته و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیدعلی موسوی معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند دیروز گفت: تردد مسافر و زائران ایرانی از مرز شلمچه از سوی دولت عراق ممنوع اعلام شده ولی مرز تجاری فعال و مشکلی در روند صادرات غیرنفتی به کشور عراق نیست.

او افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۴۰ هزار تن کالای غیرنفتی به ارزش بیش از ۷۰۰ میلیون دلار از مرز شلمچه به کشور عراق صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۲۶۵ میلیون دلار بود ۱۶۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند عمده اقلام صادراتی از مرز شلمچه را کالاهای کشاورزی، مواد غذایی، ماهی، میوه‌وتره‌بار عنوان کرد و گفت: محصولات فولادی، مصالح ساختمانی، سیمان و کلینکر(مواد اولیه سیمان) و قطعات نیروگاهی از دیگر محصولات صادراتی از مرزشلمچه به عراق است.

موسوی اظهار داشت: به طور متوسط روزانه بیش از ۲۰۰ کامیون حامل انواع کالای صادراتی تولید داخل و ۱۵۰ کامیون عراقی در بارانداز مرزی شلمچه برای تخلیه و بارگیری کالای صادراتی تردد می‌کنند.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed