صادرات ۱۰.۶ میلیون دلاری محصولات بهداشتی آرایشی ایرانی به ۲۱ کشور جهان

لطیفی گفت: کشورمان در ۵ ماه اول امسال اقدام به صادرات بیش از ۱۳ هزار و ۷۶۵ تن انواع محصولات بهداشتی با ارزش ۱۰ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۶۲۰ دلار کرده است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روح اله لطیفی سخنگوی گمرک گفت: در ایران انواع مختلفی از محصولات بهداشتی تولید می شود که با توجه به کیفیت بالا و حجم تولیدی که دارند جزء اقلام صادراتی کشور قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: بسیاری از کشور‌های همسایه و کشور‌های دیگر به واردات و خرید انواع محصولات بهداشتی مشغولند و بعضا در مواردی مانند شامپو، کشور‌هایی که اکثرا خود به صورت مستقل دارای صنعت تولید شامپو هستند و محصولات تولیدی آن‌ها در ایران به فروش می‌رسد نیز خریدار شامپوی ایرانی هستند.

این مقام مسئول افزود: میزان صادرات این صنعت بزرگ، در جهان، رقمی حدود ۱۴۷ میلیارد دلار است که محصولات آرایشی و بهداشتی، شامپو، صابون، رنگ مو، روغن‌های بهداشتی و …. را شامل می‌شود.

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک با تشریح آخرین وضعیت صادرات محصولات بهداشتی کشورمان تاکید کرد: کشورمان در بازه زمانی ۵ ماه اول سال جاری اقدام به صادرات بیش از ۱۳ هزارو ۷۶۵ تن انواع محصولات بهداشتی با ارزش ۱۰ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۶۲۰ دلار صادر کرده است.

لطیفی در توضیح محصولات بهداشتی صادراتی کشورمان گفت: محصولات آرایشی و بهداشتی دارای انواع مختلفی هستند و محصولات ایرانی صادراتی کشورمان، انواع شامپو، فرآورده‌های بهداشتی و لوازم آرایش برای صورت، پوست، ناخن، دست و پا، پودر‌های بهم فشرده برای مصارف آرایشی، فرآورده‌های زیبایی و بهداشتی برای مراقبت از پوست و انواع ضد آفتاب، فیکساتور مو، فرآورده‌های پاک کننده دندان و خمیر دندان، انواع صابون و.. را شامل می‌شوند.

سخنگوی گمرک با اشاره به مقاصد محصولات بهداشتی کشورمان اظهار کرد: محصولات بهداشتی ایرانی در ۵ ماهه اول سال ۹۹ به ۲۱ کشور جهان صادر شده است که این کشور‌ها از قبیل: افغانستان، انگلستان، آلمان، کانادا، اتریش، هنگ کنگ، کویت، عمان، امارات متحده عربی، روسیه، عراق، بحرین، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان، قزاقستان و… هستند که از این میان مقاصد اصلی ۳ کشور افغانستان، عراق و آذربایجان است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed