فعالیت مرز‌های رسمی خسروی و پرویزخان در قصرشیرین

فرماندار قصرشیرین گفت: مرز‌های رسمی خسروی و پرویزخان در این شهرستان با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی برای انجام مبادلات مرزی فعال است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مرادعلی تاتار فرماندار قصرشیرین گفت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا هم‌اکنون قرنطینه‌های بهداشتی در مرز‌های خسروی و پرویزخان فعال است و تیم‌های بهداشتی در این مرز‌ها برای غربالگری و پایش افراد آلوده و انجام اقدام‌های پیشگیرانه برای مقابله با بیماری‌ها حضور دارند.

او افزود: هم اکنون روزانه بیش از ۷۰۰ دستگاه کامیون کالا از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و بیش از ۳۰۰ دستگاه کامیون محموله صادراتی از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی این کشور صادر می‌شود.

فرماندار قصرشیرین گفت: تشدید اقدام‌های بهداشتی در مرز و غربالگری و پایش بهداشتی رانندگان و همچنین ضدعفونی کامیون‌های حامل کالا‌های صادراتی در راستای مقابله با بیماری ویروسی کرونا در مرز رسمی پرویزخان انجام می‌شود که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون این مرز به عنوان قلب تپنده صادرات ایران با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان فعالیت می‌کند و یک روز هم تعطیل نشده است.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین افزود: همچنین تردد مسافران به اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود و نمایندگان بهداشت در ۲ طرف مرز نسبت به پایش مسافران اقدام می‌کنند.

تاتار ادامه داد: از مرز رسمی خسروی تنها افراد ۲ تابعیتی (ایرانی، عراقی) با رعایت موازین و دستورالعمل های بهداشتی مجاز به تردد به عراق و یا ورود به کشور هستند.

Sorry - Comments are closed