صادرات در مرز شیخ صله از سرگرفته شد

فرماندار ثلاث باباجانی با اشاره به کندی ایجاد شده در روند صادرات کالا به اقلیم کردستان عراق در مرز شیخ صله گفت: روند صادرات از صبح امروز (چهارشنبه) در مرز این شهرستان از سرگرفته شد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، یدالله شکری اظهارداشت: روز گذشته به دلیل اختلاف بین صاحبان لیفتراک و بازرگانان عراقی روند صادرات کالا برای مدتی متوقف شد.

وی افزود: لیفتراک داران خواهان اعمال افزایش قیمت ها بودند و از طرفی نیز تجار عراقی به دلیل کاهش قیمت دینار در مقابل موضوع ایستادگی می کردند که براساس نشست شورای تامین قرار شد که فعلا افزایش قیمت ها اعمال نشود.

فرماندار ثلاث باباجانی افزود: برای برطرف کردن مشکل با کنسولگری ایران و مقام های اقلیم کردستان عراق نیز هماهنگی های لازم به عمل آمد.

شکری عنوان کرد: اکنون روند ورود و خروج کالا در مرز شیخ صله براساس روال قبلی در حال انجام است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه برنامه تکمیل زیرساخت های شیخ صله در دستور کار است، گفت: به زودی ۱۵ هکتار به منظور افزایش زیرساخت های این مرز به این پایانه اضافه می شود.

فرماندار ثلاث باباجانی توضیح داد: اکنون ۱۴سکو تخلیه و بارگیری در مرز شیخ صله مشغول به فعالیت است که تعدادی از آنها در دست تعمیر قرار دارد.

شکری افزود: اداره کل راه و شهرسازی نیز اکنون در حال تامین زیرساخت های ترددی در این پایانه مرزی است که پس از تکمیل گام موثری در زمینه بهبود زیر ساخت های شیخ صله برداشته خواهد شد.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات