بازگشایی سفر عتبات منوط به نظر نهایی ستاد ملی مقابله با کروناست

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سازمان آمادگی کامل در حوزه اجرایی برای از سرگیری اعزام ها براساس شیوه نامه های بهداشتی را دارد، گفت: منتظر نظر نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا در این خصوص هستیم.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی با اشاره به خط مشی سازمان حج و زیارت در حوزه اعزام های زیارتی به عتبات عالیات اظهار کرد: زیارت با کیفیت، معنویت، حفظ عزت، کرامت، سلامتی و امنیت، سهل و متناسب با شرایط متقاضیان زیارت مهمترین اولویت ها در این حوزه قلمداد می شود که امیدواریم مسیر اعزام ها به عتبات عالیات با توجه به تمهیدات اندیشیده شده، بازگشایی شود.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و از طرفی تعطیلی سفرهای زیارتی به عتبات عالیات طی یکسال گذشته، گفت: امیدواریم با اهتمام به رعایت شیوه نامه های تدوین شده، شاهد اعزام مجدد زائران به عراق باشیم که البته نظر نهایی برای اعزام ها به عتبات عالیات منوط به تایید ستاد ملی مقابله با کرونا است.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سلامت زائران کشورمان مهمترین اصل برای از سرگیری سفرهای عتبات عالیات محسوب می شود، گفت: اهتمام به موضوع سلامت زائران در ایام کنونی موجب شد تا پروتکل و شیوه نامه بهداشتی از سوی کارشناسان وزارت بهداشت، سازمان حج و زیارت و هیئت پزشکی تهیه شود که بعد از تدوین این شیوه نامه در اختیار وزارت بهداشت و وزارت خارجه کشورمان و کشور عراق قرار گرفته تا پس از توافقات دو طرف با رعایت بندهای مختلف آن، اعزام ها از سرگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان حج و زیارت آمادگی کامل از حیث امکانات و برنامه ریزی های اجرایی برای از سرگیری اعزام ها به عتبات عالیات را دارد گفت: آمادگی کامل برای شروع مجدد سفرها وجود دارد اما این مهم منوط به نظر نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا و آمادگی طرف عراقی جهت پذیرش زائر است که امیدواریم با شیوه نامه های ارائه شده دو طرف موافقت نمایند و سفرها با توجه به کاهش شرایط بحران اپیدمی کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی و به صورت محدود آغاز شود.

حجت الاسلام والمسلمین رحمانی در خصوص برخی از مهمترین دستورالعمل های تهیه شده عنوان کرد: عدم اعزام از شهرهای قرمز و نارنجی، عدم اعزام متقاضیان دارای بیماری زمینه ای، توجه به میانگین سنی زائران، ارایه جوابیه منفی تست کرونا و … برخی از مهمترین بندهای این دستورالعمل است.

وی در پایان تاکید کرد: امیدواریم با توجه به عشق و اشتیاق وافر علاقمندان به سفرهای زیارتی عتبات عالیات و از طرفی رعایت دقیق دستورالعمل ها و پروتکل ها و همچنین توجیه بهداشتی زائران، جلوگیری از سواستفاده برخی افراد غیر مجاز، شاهد تشرف برنامه ریزی شده عاشقان و علاقمندان به عتبات عالیات باشیم.

Sorry - Comments are closed