توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق تسریع شده است

دبیر کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق گفت: توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق با تعیین کمیسیون مشترک دو کشور تسریع شده است.

خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو نوشت: محمد ولی علاءالدینی با اعلام این خبر اظهار کرد: عراق دارای وجوه مشترک فراوان اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، سیاسی و اقتصادی با کشور ایران دارد و طی مذاکرات صورت گرفته فی مابین دو کشور و برگزاری جلسات و کمیسیون‌های مشترک در ۲۳ و ۲۴ بهمن ماه سال‌جاری، در حالی که تحریم‌های همه جانبه آمریکا علیه ایران اعمال می‌شد، توانستیم گام‌های مؤثری جهت توسعه روابط در بخش‌های مختلف عمران، صادرات محصولات در حوزه‌های گوناگون و توسعه صادرات غیرنفتی برداریم.

این فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه کالاها و خدمات ایران در کشور عراق، از اقبال خوبی برخوردار است، خاطرنشان کرد: صادرات کالاهای کشاورزی، لبنیات، سدسازی، کالاهای آب و برق، گردشگری از جمله بخش‌هایی هستند که در مذاکرات صورت گرفته با کشور عراق، مورد توافق طرفین قرار گرفت.

وی اضافه کرد: امیدواریم روند توسعه صادرات با کشورهای همسایه به‌ویژه کشور عراق به صورت پایدار بوده و با توجه به ظرفیت‌های بسیار مطلوب ایران استمرار و افزایش یابد.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات