استاندار: آذربایجان‌غربی آماده تقویت مراودات تجاری با اربیل عراق است

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اربیل عراق یکی از مقاصد صادراتی این استان به شمار می رود، گفت: با توجه به ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی موجود بین آذربایجان غربی و اربیل عراق، آمادگی داریم تا با کمک به رفع موانع موجود نسبت به تقویت مراودات تجاری اقدام کنیم.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدمهدی شهریاری روز شنبه در دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل عراق با اشاره به سیاست های منطقه ای ایران برای گسترش همکاری های تجاری با کشورهای همسایه افزود: سرکنسولگری ایران در اربیل عراق در زمینه هموار سازی روند های تجاری، تشویق تجاری عراقی برای خرید کالا از ایران و نیز تقویت مناسبات اقتصادی نظیر گذشته باید عمل کند.

وی با قدردانی از پیگیری ها و رایزنی های سرکنسول ایران در اربیل عراق برای حل و فصل مشکلات اقتصادی از جمله گمرکی اضافه کرد: امید داریم با پایان یافتن بیماری کووید ۱۹ شاهد سرعت بخشی به اقدامات برای گسترش تجارت دو کشور ایران و عراق باشیم.

استاندار آذربایجان غربی همکاری سرکنسولگری ایران در اربیل عراق را در پیگیری مطالبات معوق شرکت های مهندسی ایرانی، تقویت اقدامات مقابله ای با قاچاق کالا و تسهیل روندهای گمرکی را موثر دانست.

شهریاری گفت: آذربایجان غربی ظرفیت های خوب کشاورزی و صنعتی دارد که می توان با تقویت صادرات بستر اشتغال پایدار جوانان را بیش از پیش فراهم کرد.

وی اظهار کرد: سال گذشته بیش از سه میلیارد دلار صادرات محصولات استان به کشورهای مختلف انجام گرفت.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از استان های هم مرز با شمال عراق است و صادرات قابل توجهی به این منطقه که اربیل نیز از جمله استان های این منطقه است، دارد.

Sorry - Comments are closed