۴۰۰ میلیون دلار برای پروژه ساخت بندر فاو اختصاص داده شده است

مدیر روابط عمومی شرکت بنادر عراق گفت: در بودجه ۲۰۲۱ عراق ۴۰۰ میلیون دلار برای پروژه ساخت بندر بزرگ فاو اختصاص داده شده که تصویب آن موجب تسریع در تدارکات لازم برای اجرای پروژه شده است.

خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم نوشت: بها عریبی، مدیر روابط عمومی شرکت بنادر عراق، تأکید کرد که شرکت کره‌ای دوو قراردادی برای جذب ۲۰۰ کارشناس و اجرای پروژه ساخت بندر بزرگ فاو امضا کرده است.

وی اعلام کرد: اقدامات برای صدور مجوزهای لازم و روادید و اقامت برای کارشناسان ادامه دارد. این کارشناسان تابعیت‌های گوناگون دارند و لزوماً کره‌ای نیستند. کار برای ساخت بندر فاو ادامه دارد و براساس مراحل تعیین شده در قرارداد فیمابین پیش می‌رود.همه پروژه صرفاً به شرکت دوو موکول شده است.

عریبی تأکید کرد که در بودجه ۲۰۲۱ عراق ۴۰۰ میلیون دلار برای این پروژه اختصاص داده شده که تصویب آن موجب تسریع در تدارکات لازم برای اجرای پروژه شده است.

وی اعلام کرد که در فاز اول ۵ مرحله که بایست در سال ۲۰۲۰ اجرا می‌شد اجرا خواهد شد و پروژه طی ۴ سال تحویل داده خواهد شد.

عراق در روز پایانی سال گذشته میلادی قراردادی به ارزش ۲.۶۲۵ میلیارد دلار با شرکت کره‌ای دوو برای ساخت اولین مرحله از بندر فاو در بصره منعقد کرد.

به موجب این قرارداد که در بغداد و با حضور نمایندگان وزارت حمل و نقل عراق و شرکت کره‌ای دوو امضا شد، این شرکت کره‌ای کار ساخت ۵ اسکله برای تخلیه کشتی‌ها و فضایی برای کانتینرها را برعهده خواهد گرفت.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed