دیدار و گفتگوی دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق

وزیر امور خارجه کشورمان که برای رایزنی با مقامات عراقی در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور در بغداد به سر می برد بعد از ظهر روز دوشنبه برای گفتگو و تبادل نظر و همچنین افطار میهمان مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق بود.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، دکتر ظریف در این دیدار با قدر دانی از تلاش های ویژه نخست وزیر عراق در پیگیری پرونده‌های موجود در روابط دوجانبه و منطقه ای مرتبط با جمهوری اسلامی ایران، آخرین تحولات در مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با کشورهای ١+۴ را تشریح و از حمایت عراق از برجام و رفع تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا تشکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در این دیدار به برخی مسایل موجود در حوزه روابط شرکت‌ها و مجموعه‌های اقتصادی، تجاری، حمل و نقل و مهندسی فنی کشورمان و موضوعات مالی، اشاره و خواستار کمک به رفع آنها شد.

مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه نگاه عراق به ایران تنها در چارچوب همسایگی نبوده بلکه ایران شریک راهبردی عراق است، به حمایت ایران از عراق در جنگ علیه داعش اشاره و افزود این موضع ایران ابدا در تاریخ فراموش نخواهد شد.

Sorry - Comments are closed