مسافران عراقی ورودی به فرودگاه مشهد ؛ ملزم به انجام تست pcr

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: تمام مسافران عراقی ورودی به فرودگاه مشهد ملزم به تست pcr هستند و این برنامه بدون وقفه در حال انجام شدن است.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر محمدحسین بحرینی افزود: با تاکید مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از اسفند پارسال بدون وقفه از تمامی مسافران عراقی ورودی (بالای ۸ سال) به فرودگاه شهید هاشمی نژاد بدون توجه به اینکه دارای تست یا گواهی سلامت هستند، تست PCR دریافت می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان مسافر ورودی از کشور عراق (با توجه به سن فرد) بدون انجام تست PCR از فرودگاه خارج نمی‌شود مگر آنکه فرد گواهی مکتوب مبنی بر تکمیل واکسیناسیون کرونا داشته و از تاریخ تکمیل واکسیناسیون وی نیز حداقل ۲ هفته گذشته باشد.

بحرینی با بیان اینکه آزمایش‌ها توسط آزمایشگاه‌های بخش خصوصی مورد تایید معاونت درمان مستقر در فرودگاه انجام می‌شود، تصریح کرد: از اسفند پارسال تاکنون از ۶۶ پرواز ورودی از کشورعراق (نجف‏‏- بغداد) تعداد ۱۱ هزار و ۶۹۵ مسافر مورد آزمایش قرار گرفتند که از این میان ۵۵ مسافر PCR مثبت شناسایی و اقدامات آموزشی، نمونه گیری اطرافیان و … در کوتاهترین زمان ممکن انجام شده است.

پیش از این در نامه‌ای که حسن داوودی مشاور وزیر بهداشت و مدیر کل حوزه وزارتی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال شد، از اقدامات ارزشمند این دانشگاه در تست pcr از مسافران عراقی در فرودگاه شهید هاشمی نژاد قدردانی شد.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed

تبلیغات