پیش بینی عراق از نفت ۶۸ تا ۷۵ دلاری در نیمه دوم ۲۰۲۱

وزیر نفت عراق اعلام کرد بهبود تقاضای نفت در ادامه سال جاری میلادی به خاطر بیرون آمدن اقتصادها از بحران کرونا، قیمت نفت را به ۶۸ تا ۷۵ دلار در هر بشکه می‌رساند.

خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ نوشت: عراق، دومین تولیدکننده بزرگ اوپک اعلام کرد قیمت نفت خام در نیمه دوم ۲۰۲۱ بین ۶۸ تا ۷۵ دلار در هر بشکه خواهد بود.

 احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بغداد به خبرنگاران گفت این محدوده قیمت بخاطر تعهد به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس پیش‌بینی می‌شود.

 سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک، در اوایل همین هفته پیش‌بینی کرده بود بهبود تقاضای جهانی نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی قدرتمندتر خواهد بود و اعضای این گروه آماده افزایش تولید می‌شوند. در گزارش این گروه آمده است مصرف نفت ۵ میلیون بشکه در در روز معادل حدود ۵ درصد در نیمه دوم ۲۰۲۱ نسبت به نیمه اول افزایش می‌یابد که نتیجه بیرون آمدن جهان از بحران کروناست.

 اوپک و شرکایش حدود ۴۰ درصد از کاهش تولیدی را که در بحبوحه سقوط تقاضا به خاطر همه‌گیری کرونا در سال گذشته میلادی اعمال کرده بودند، بازگردانده‌اند و در اول جولای مجدداً در مورد ادامه افزایش تولید تصمیم‌گیری می‌کنند.

 عراق در ماه مه اعلام کرده بود قصد خرید سهام شرکت اکسون موبیل در یکی از بزرگترین میادین نفتی دنیا را دارد. وزیر نفت عراق در مورد وضعیت شرکت اکسون گفت این شرکت هنوز از میدان قرنه غرب۱ بیرون نیامده است.

Sorry - Comments are closed