صادرات ۲۰۸ میلیون دلاری کالا از مرز مهران به عراق

مدیر کل گمرکات استان ایلام از صادرات ۲۰۸ میلیون دلاری کالا از طریق مرز بین المللی مهران به کشور عراق در سه ماهه ابتدایی سالجاری خبرداد.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، روح الله غلامی با بیان اینکه این میزان کالا با وزن ۴۴۳ تن از طریق مرز بین‌المللی مهران به عراق صادر شده است افزود: مهم‌ترین اقلام صادراتی در مدت یاد شده شامل مصالح ساختمانی، میوه و تره بار، محصولات پلاستیکی، صنعتی، شیشه و جام، لوازم خانگی و محصولات فلزی بوده است.

مدیرکل گمرک ایلام با اشاره به میزان مجموع صادرات کالا از مرز مهران در سال گذشته بیان کرد: در این مدت یک هزار و ۵۴۲ محموله ترانزیتی به ارزش ۴۶۴ میلیون دلار کالا از مرز بین المللی مهران به کشور عراق صادر شده است.

غلامی با بیان اینکه در این مدت ۹۰۷ هزار تن صادرات به کشور عراق از جمله آهن آلات، کاشی و سرامیک، پلاستیک، تره بار، سنگ آهن و محصولات پتروشیمی صورت گرفته است افزود: همچنین سال گذشته بیش از ۱۲۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) به ارزش ۵۵ میلیون و ۶۸۷ هزار دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

مدیرکل گمرک ایلام یادآور شد: فعالیت تجار ایرانی و عراقی در مرز مهران با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی انجام و در محیط گمرک نیز تمام پروتکل‌های بهداشتی توسط پرسنل نیز به خوبی رعایت می‌شود.

غلامی با بیان اینکه ماموریت گمرگ بسیار گسترده است، اضافه کرد: گمرگ مبارزه با قاچاق، حمایت از واحد‌های تولیدی، نظارت بر پرواز‌های خارجی و نظارت بر ورود کالا‌های اولیه را برعهده دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تردد کامیون‌های صادراتی به مرز مهران در جریان و صادرات کالا بدون وقفه و مشکل خاصی در حال انجام است.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed