رایزنی برای کشاورزی قراردادی با تاجران عراقی در جنوب کرمان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از انجام رایزنی با بازرگانان عراقی برای تحقق کشاورزی قراردادی طی روزهای اخیر خبر داد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، سعید برخوری به سفر اولین هیات تجاری از کشور عراق طی روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: این سفر به منظور ترویج و تحقق کشاورزی قراردادی متناسب با نیاز منطقه با پیگیری های این سازمان انجام شد.

وی ادامه داد: این سفر با حضور کشاورزان پیشرو منطقه جنوب کرمان در زمینه قرارداد کشت های جدید و همچنین کشت های پیاز و سیب زمینی انجام شد.

برخوری با بیان اینکه در این نشست ظرفیت های کشاورزی منطقه جنوب کرمان تشریح شد اظهار داشت: همچنین در این نشست در زمینه تعرفه صادرات بحث و تبادل نظر انجام گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان قرارداد کشت بامیه در سطح زیاد را از جمله پیشنهادهای هیات عراقی اعلام کرد و گفت: در صورت به نتیجه رسیدن فرآیند انجام این قرارداد توسط کشاورزان، کشت این محصول اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه تولید بر اساس تقاضای بازار تنظیم می شود افزود: با مشخص کردن بازار هدف می‌توانیم از تولیدات خود درآمد بالایی کسب کنیم.

برخوری گفت: کشاورزان در صورت تمایل به انعقاد قرارداد برای راهنمایی و دریافت اطلاعات می توانند به مدیریت بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا سالانه پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان تولید می شود از این رو جنوب کرمان یکی از قطب های کشاورزی کشور به شمار می رود.

Sorry - Comments are closed