روزانه ۴۰۰ کامیون کالا از مرز مهران به عراق صادر می شود

مدیرکل گمرکات ایلام گفت: هم اکنون روزانه ۴۰۰ کامیون کالا از مرز مهران به عراق صادر می شود.

به نقل از خبرگزاری مهر، روح الله غلامی اظهار داشت: رونق بازار صادرات کالا و خدمات در مرز بین المللی مهران ظرفیت عظیمی برای کمک به اشتغالزایی و صادرات انواع محصولات و تولیدات در اقصی نقاط کشور به عراق فراهم کرده است.

وی افزود: در مرز بین المللی مهران بیش از ۲ هزار کارگر و تاجر و راننده در کنار هم مشغول فعالیت هستند.

غلامی با اشاره به اینکه همچنین روزانه بیش از ۴۰۰ کامیون کالا از شهرهای مختلف برای صادرات به عراق وارد مرز مهران می‌شوند گفت: بر اساس آمارها سالانه بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار کالا از طریق مرز بین المللی مهران صادر می‌شود.

مدیرکل گمرکات ایلام عنوان کرد: در چهار ماهه اول سال جاری ۵۹۴ هزار تن کالا از مرز مهران صادر شده که ارزش دلاری این کالاها بیش از ۲۹۱ میلیون دلار است.

وی تصریح کرد: عمده کالاهای صادر شده از این مرز شامل تره بار، کاشی و سرامیک، مصنوعات پلاستیکی، محصولات پتروشیمی، آهن الات است.

مدیر کل گمرکات استان از برخورد با متخلفان و قاچاق کالا خبر داد و گفت: یکی از وظایف گمرک در قانون مبارزه با قاچاق است که در این مورد گمرکات استان فعالیت‌های بسیار خوبی داشته است.

غلامی اضافه کرد: در سال جاری ۹ پرونده قاچاق در گمرکات استان کشف شده است.

افزایش روند صادرات در مرز مهران به ویژه در مرزهای زمینی کشور انگیزه تولید کنندگان در داخل را برای ساخت کالای باکیفیت ایرانی دو چندان می‌کند.

موارد مشابه

Sorry - Comments are closed

تبلیغات