مرز خسروی به محدوده منطقه آزاد قصرشیرین اضافه می‌شود

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مرز خسروی از امکانات مناسب زیرساختی برخوردار است، گفت: پیشنهاد رسمی الحاق این مرز به محدوده منطقه آزاد قصرشیرین به دولت ارسال می‌شود.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، هوشنگ بازوند در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و کارگروه اقتصادی استان اظهار داشت: با پیگیری‌ها و تحقیقاتی که صورت گرفته منطقه آزاد ارس دارای بهترین شرایط به عنوان منطقه معین برای منطقه آزاد قصرشیرین تشخیص داده شده است.

وی به تجربیات بسیار ارزشمند منطقه آزاد ارس در حوزه کشاورزی اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های ممتاز منطقه آزاد قصرشیرین برخورداری از بیش از ۳۰ هزار هکتار زمین کشاورزی مناسب در دشت‌های مجاور این مجموعه است و مجموعه ارس می‌تواند در بهره‌گیری از این پتانسیل بزرگ، بسیار راهگشا باشد و بستر آبادی و توسعه منطقه را فراهم کند.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: یکی از شرایط منطقه آزاد برخورداری از گمرک و پایانه در داخل این مجموعه است که خوشبختانه گمرک پرویزخان در داخل منطقه آزاد است و الحاق خسروی را به محدوده منطقه آزاد را هم با توافق مدیرعامل منطقه آزاد ارس پیشنهاد داده‌ایم.

بازوند افزود: نقشه گمرک خسروی و مناطق اطراف آن به زودی توسط مشاور تهیه می‌شود و پس از تصویب در استان، به دولت ارسال شود که خوشبختانه این موضوع با استقبال هم روبرو شده است.

وی تاکید کرد: با الحاق خسروی به محدوده منطقه آزاد قصرشیرین، این مجموعه دارای یکی از بهترین زیر ساخت‌ها در مقایسه با مناطق آزاد همجوار خواهد بود.

استاندار کرمانشاه همچنین به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه آزاد قصرشیرین برای تبدیل شدن به پایلوت موفق برای سایر مناطق اشاره کرد و گفت: قصرشیرین تنها منطقه آزادی است که به صورت همزمان به اقلیم کردستان و بخش عربی عراق دسترسی دارد.

بازوند افزود: همچنین این منطقه آزاد کمترین فاصله ممکن را با تهران و بغداد دارد که یک امتیاز بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

وی همچنین از اختصاص یکی از گمرکات منطقه آزاد قصرشیرین به تردد زوار عتبات عالیات خبر داد و گفت: طی سالیان گذشته سرمایه گذاری‌های زیادی در حوزه هتلداری در قصرشیرین صورت گرفته است و برقراری تردد زوار می‌تواند رونق اقتصادی بسیار مناسبی برای این هتل‌ها ایجاد کند.

بازوند منطقه آزاد قصرشیرین را نقطه عطفی در توسعه کرمانشاه دانست و گفت: منطقه آزاد بستری برای توسعه کل استان خواهد بود و می‌تواند تحول چشمگیری را در منطقه به وجود بیاورد.

Sorry - Comments are closed

تبلیغات